Konopářský svaz České republiky
Technické konopí jako alternativa pro český venkov

Projekty

informace

04/11/08

NOVÉ TECHNOLOGICKÉ POSTUPY SKLIZNĚ TECHNICKÉHO KONOPÍ –  METODIKA PRO PRAXI  

NOVÉ TECHNOLOGICKÉ POSTUPY SKLIZNĚ TECHNICKÉHO KONOPÍ –  METODIKA PRO PRAXI NOVÉ TECHNOLOGICKÉ POSTUPY SKLIZNĚ TECHNICKÉHO KONOPÍ METODIKA PRO PRAXI V rámci Smlouvy o uplatnění metodiky č. VÚRV-KS-01/2007zpracované v rámci řešení výzkumného projektu/záměru č. MZE0002700601, uzavřené podle ustanovení § 269 zákona 513/1991 Sb., obchodní zákoník , uzavřené dne 23.11.2007 mezi Výzkumným ústavem rostlinné výroby, v.v.i., se sídlem Drnovská 507, […]

23/10/08

PĚSTOVÁNÍ NETRADIČNÍCH ENERGETICKÝCH A PRŮMYSLOVÝCH PLODIN

 PĚSTOVÁNÍ NETRADIČNÍCH ENERGETICKÝCH A PRŮMYSLOVÝCH PLODIN Cílem výzkumu bylo podat přehled o rozsáhlé problematice využívání některých netradičních plodin pro nepotravinářské účely a vytipovat perspektivní rostliny pro průmyslové a energetické využití.     V pokusech byly v roce 1999 ověřovány následující druhy jednoletých nebo víceletých netradičních rostlin uvažovaných 1) pro průmyslové využití – lnička setá, katrán habešský, světlice […]

Zařazeno v Projekty

26/09/07

ENZYMY – ŠANCE PRO LEN A KONOPÍ

ENZYMY  –  ŠANCE PRO LEN A KONOPÍ příloha ve formátu pdf  Ing. V. Antonov,  Ing. J. Marek INOTEX, spol. s r.o.  www.inotex.cz Zdroj: Konopářský svaz České republiky

30/05/06

HEMP-SYS: výzkumný projekt EU zaměřený na konopí

Dne 28. dubna 2006 se konala v Boloni (Itálie) závěrečná konference k projektu zaměřenému na surovinu pro textilní účely.

30/01/06

Programy nejlepších zemědělských praktik v EU

Studie vypracovaná v rámci spolupráce SAI Platformy a CIAA podává přehled o programech v EU-25, které se orientují na podporu nejlepších zemědělských praktik, přičemž pozornost je věnována především programům na podporu primární produkce.

11/10/05

Konopí a Národní hospodářský program

V bývalé ČSR se ještě po II. světové válce pěstovalo konopí na více než 10 000 ha, v sedmdesátých létech přišel úplný zákaz pěstování, který byl zrušen až před šesti léty. Pokusné plochy, na kterých se ověřovaly dvě povolené odrůdy „Beniko a Uso“, nepřesáhly 150 ha, přestože se pro potřeby automobilového a papírenského a dalšího průmyslu dovážejí přírodní vlákna odpovídající odhadované výměře 5 000 až 10 000 ha.

17/07/05

Ministerstvo zemědělství zahajuje osvětu k novému programu EU na rozvoj venkova

Od roku 2007 bude v zemích EU podporováno podnikání na venkově prostřednictvím nového Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova (EAFRD).

02/07/05

BIOMASA – NADĚJNÝ ENERGETICKÝ ZDROJ

Jedním z nejperspektivnějších obnovitelných zdrojů energie pro středoevropský venkov i teplárenství se stává biomasa. V řadě sousedních zemí pokročila její cílevědomá produkce a exploatace. Výjimkou není ani ČR.

27/05/05

Z české obilné slámy budou polské domy

V Polsku se v letošním roce začnou stavět rodinné domy z českých panelů lisovaných z obilné slámy. Celkem u severních sousedů vyroste za rok asi 100 těchto domků a další mají následovat v příštích letech.

06/03/05

Zemědělci postaví elektrárnu

Elektrárnu poháněnou bioplynem získaným z odpadu z kravína chystají zemědělci z Deštné na Jindřichohradecku. Projekt v hodnotě pětatřiceti milionů korun už mají hotový více než rok. Teď čekají na schválení nového zákona o obnovitelných zdrojích energie, který jim zaručí návratnost vložených peněz. Zákon přitom za dramatické diskuse schválila ve středu Poslanecká sněmovna. Ještě ho musí posvětit Senát a prezident.