Konopářský svaz České republiky
Technické konopí jako alternativa pro český venkov

Všeobecné informace

Informace běžně dostupné na internetu

25/03/19

KONOPEX OSTRAVA  2019

Pro návštěvníky budou připraveny expozice věnované konopí, semenům,  pěstitelské indoor, nebo outdoor  technice a také expozice zaměřené na zahradní techniku  a další léčivé byliny.

ZPRÁVY Z MINISTERSTVA ZEMĚDĚLSTVÍ  BŘEZEN 2019

Newsletter MZe

30/01/19

IZRAEL  ZLEGALIZOVAL VÝVOZ LÉKAŘSKÉ MARIHUANY

Izrael zlegalizoval vývoz lékařské marihuany, má nastartovat  ekonomiku.

02/11/18

CANNAFEST 2018

9.  ročník mezinárodního veletrhu konopí a léčivých bylin

11/06/18

CANADA MOVES A STEP CLOSER TO LEGALISING MARIJUANA

CANADA MOVES A STEP CLOSER TO LEGALISING MARIJUANA Canada moves a step closer to legalising marijuana Canadian senators passed the Cannabis Act by 56 votes to 30 with one abstention after studying the landmark legislation for six months. Prime Minister Justin Trudeau has committed to making marijuana legal by this summer. Canada will be the […]

MARIJUANA COMPOUD REMOVES TOXIC ALZHEIMER´S PROTEIN FROM THE BRAIN 

An active compound in marijuana called tetrahydrocannabinol (THC) has been found to promote the removal of toxic clumps of amyloid beta protein in the brain, which are thought to kickstart the progression of Alzheimer’s disease.

15. ROČNÍK MEZINÁRODNÍ KONFERENCE EVROPSKÉ KONOPÁŘSKÉ ASOCIACE EIHA 2018

15. ROČNÍK MEZINÁRODNÍ KONFERENCE EVROPSKÉ KONOPÁŘSKÉ ASOCIACE EIHA 2018   Po roce se opět setkají odborníci z celého světa, aby si byměnili informace o nejnovějším vývoji konopných aplikací na vlákna, pazdeří, semena, oleje a kanabinoidů. Očekává se více jak 300 mezinárodních účastníků z více jak 40 zemí. Poprvé bude konopnému  mladému průmyslu uděleno inovační ocenění […]

30/10/17

8. MEZINÁRODNÍ VELETRH KONOPÍ A LÉČIVÝCH BYLIN  CANNAFEST 2017

Bude zde více jak 250 vystavovatelů z 25 zemí světa.

12/11/16

KONOPÍ VYSTOUPILO Z ILEGALITY, POSLANCI HO SCHVÁLILI JAKO LÉK

Lidé s bolestmi či křečemi si budou moci od příštího roku chodit do lékáren pro konopí. Sušené části rostlin a léky z něj však budou jen pro určité diagnózy a pouze na elektronický předpis.

Zařazeno v Všeobecné informace

LÉČEBNÉ KONOPÍ SE MŮŽE PĚSTOVAT I V ČESKU, ZÁJEM MÁ I UNIVERZITA KARLOVA  

Už rok je u nás možná léčba marihuanou. Zákon umožňuje dovoz léčebného konopí a od dubna bude možné ho pro tyto účely pěstovat i v Česku. Jedním z těch, kdo si podá žádost o licenci, je Farmaceutická fakulta Univerzity Karlovy.

Zařazeno v Všeobecné informace