Konopářský svaz České republiky
Technické konopí jako alternativa pro český venkov

Vládní nařízení

informace

09/12/11

PRACOVNÍ SKUPINA PŘIPRAVILA NÁVRH LEGISLATIVNÍCH ZMĚN UMOŽŇUJÍCÍCH ZPŘÍSTUPNĚNÍ KONOPÍ PRO LÉČBU V ČR 

PRACOVNÍ SKUPINA PŘIPRAVILA NÁVRH LEGISLATIVNÍCH ZMĚN UMOŽŇUJÍCÍCH ZPŘÍSTUPNĚNÍ KONOPÍ PRO LÉČBU V ČR  Tisková zpráva Praha, 8.11.2011 PRACOVNÍ SKUPINA PŘIPRAVILA NÁVRH LEGISLATIVNÍCH ZMĚN UMOŽŇUJÍCÍCH ZPŘÍSTUPNĚNÍ KONOPÍ PRO LÉČBU V ČR      Národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil a děkan 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy Tomáš Zima (vedoucí této pracovní skupiny) dnes uzavřeli činnost pracovní skupiny, […]

09/11/06

Poslanci podpořili plošné přimíchávání biopaliv bez podpory

  Poslanci podpořili plošné přimíchávání biopaliv bez podpory Poslanecká sněmovna se ve středu 8. listopadu přiklonila k rozhodnutí vlády o způsobu uplatnění biopaliv v dopravě. Informovala o tom dnes mluvčí ministerstva zemědělství Táňa Králová. „Poslanci při hlasování o novele zákona o spotřebních daních podpořili cestu, kterou vládě doporučila ministryně zemědělství Milena Vicenová, tedy plošné přimíchávání biopaliv […]

23/03/06

Dotace a podpory na pěstování a zpracování konopí setého v České republice pro rok 2006

Dotace a podpory na pěstování a zpracování konopí setého v České republice pro rok 2006.

21/01/06

Program pro podporu podnikatelských subjektů zaměřený na úspory energie a využití obnovitelných zdrojů

Vláda ČR schválila na svém jednání dne 9. listopadu 2005 „Státní program na podporu úspor energie a využití obnovitelných zdrojů pro rok 2006“, který bude financovaný z národních zdrojů. Ministerstvo průmyslu a obchodu je garantem části (A) programu zaměřené na podporu podnikatelských subjektů. Plné znění příslušné části (A) státního programu i naleznete na našich stránkách v sekci „Programy podpory v energetice“.

06/01/06
12/11/05

Stanovisko vlády k poslanecké novele zákona o odpadech

Stanovisko vlády k poslanecké novele obsahující mimo jiné i zmocnění k vypracování vyhlášky o biologických metodách zpracování biologicky rozložitelných odpadů je možné považovat za neutrální.

25/07/05

Rozhovor s Liborem Ambrozkem, ministrem životního prostředí

Letošní úroda bude sice o něco nižší než loni, nicméně přesto se opět sklidí hodně obilí. Jednou z cest, jak přebytky obilí vyřešit, je výroba biolihu a jeho přidávání do benzínu. Jaký je aktuální stav v této oblasti?

Biolíh pomůže regionům

„Je sice již pět minut po dvanácté, ale pokud se vláda probudí a urychleně schválí program týkající se výroby biopaliv, může udržet zaměstnanost v regionech, využije se až 150 tisíc hektarů zemědělské půdy, které produkční kvóty jinak vyčlení z hospodaření a citelně se pomůže ekologii země.

19/07/05

Program výroby biopaliv dala vláda k ledu

Biopaliva jsou jedinečným programem řešícím nejenom alternativní příjem v zemědělství a s tím související multiplikační efekty, ale také problematiku surovinové soběstačnosti.

V Evropě začíná kampaň za ekologickou energii a naše vláda dala k ledu výrobu bioetanolu ???!!!

Evropská komise spustila kampaň na podporu výroby energie z obnovitelných zdrojů. Chce tak přiblížit cíl, že "zelená" energie by měla v roce 2010 pokrýt 12 procent spotřeby v Evropské unii a pětinu v roce 2020, namísto současných šesti procent.