Konopářský svaz České republiky
Technické konopí jako alternativa pro český venkov

Zpracování

informace

Témata

Ruční Strojní
29/08/07

Unikátní sekačka sklízela  konopí na Moravě

Unikátní sekačka sklízí konopí na Moravě 20.08.2007, JIŘÍ NĚMEČEK TECHNICKÁ RARITA Rýsovací prkno? Ani náhodou. Pracovny konstruktérů ovládly počítače. Základem přesto zůstává nápad, což dokládá unikátní stroj na sklízení konopí, který v těchto dnech začal dokazovat své kvality na Moravě. Několik dní už na moravských polích na Hodonínsku pracuje speciální sklízecí stroj – trojúrovňová sekačka […]

07/05/05

Lisování biologických materiálů

BRIKLIS, spol. s r.o.
byla založena v roce 1991, kdy zahájila konstrukci a výrobu prvního českého technologického zařízení pro zpracování odpadů briketováním.
http://www.briklis.cz/about.php

18/04/05

O tkalcích a tkalcování

Historie tkalcování lnu a konopí

06/02/05

Ruční konopný papír

Papír je fascinující materiál. Možná Vám to zatím tak nepřipadá, berete ho jako něco úplně samozřejmého, co Vás denně obklopuje, dá se to popsat, počmárat, roztrhat a vyhodit. Třeba se ale Váš vztah k němu změní, když si podle našeho návodu zkusíte udělat svůj první aršík recyklovaného, nebo konopného papíru. Třeba Vás to dokonce tak zaujme, že se – stejně jako my na seminářích v botanické zahradě –  pustíte do experimentování a budete zdobit, barvit a vymýšlet.