Konopářský svaz České republiky
Technické konopí jako alternativa pro český venkov

Legislativa

aktualizovaná znění

27/05/14

STÁT HLEDÁ PĚSTITELE ČTYŘICETI KILOGRAMŮ KONOPÍ, UŽ VYPSAL TENDR

Státní ústav pro kontrolu léčiv vypsal avizované výběrové řízení na českého pěstitele konopí. Zájemci se mohou hlásit do 11. července. Případný vítěz má pro stát vyprodukovat za rok 40 kilogramů sušených částí rostlin.

SLOVÁCKÁ LÉKÁRNA MÁ JAKO PRVNÍ V ČESKU KONOPÍ, VYDÁVAT JEJ ZATÍM NESMÍ

Lékárna v Uherském Hradišti je první v Česku, která má na skladě léčebné konopí. Přivezla ho firma ze Slušovic, která ho nakoupila v Nizozemí. K pacientům se lék kvůli byrokratickým průtahům může dostat za několik týdnů.

06/09/12

HLASOVÁNÍ K NÁVRHU VYUŽITÍ KONOPÍ PRO LÉČEBNÉ ÚČELY 8.ČERVNA 2012     

HLASOVÁNÍ K NÁVRHU VYUŽITÍ KONOPÍ PRO LÉČEBNÉ ÚČELY 8.ČERVNA 2012 POSLANECKÁ SNĚMOVNA PARLAMENTU ČESKÉ REPUBLIKY 40. schůze Sněmovny: K využití konopí pro léčebné účely Pátek 8. června 2012 Návrh poslanců Miroslavy Němcové, Pavla Béma, Milady Emmerové, Zuzky Bebarové-Rujbrové, Jiřího Skalického, Radka Johna, Jiřího Štětiny, Jiřího Koskuby a Michala Janka na vydání zákona, kterým se mění […]

05/03/06

Marihuana – psychoaktivní omamná látka.

Upozornění !!!
Protože se k široké veřejnosti dostávají neurčité a zavádějící informace o pěstování tzv. technického konopí a o psychoaktivní látce zvané marihuana, na které musíme neustále reagovat, uvádíme kvůli objektivitě informace i o této droze.

21/01/06

Akční plán biomasy

Akční plán na podporu využívání biomasy byl přijat Evropskou komisí už 7. prosince 2005 a také uvítán eBIO, Evropskou asociací pro bioetanol, jako odvážný krok k omezení závislosti Evropské unie na importované energii.

07/03/05

Katalog odrůd druhů zemědělských rostlin

Seznam druhú konopí v EU
zdroj: ÚKZÚZ