Konopářský svaz České republiky
Technické konopí jako alternativa pro český venkov

MARIHUANA BUDE NA PŘEDPIS

30/01/13

MARIHUANA BUDE NA PŘEDPIS MARIHUANA BUDE NA PŘEDPIS, SOUHLASIL SENÁT Praha 30.1.2013 Marihuana bude legálně sloužit ke zmírnění závažných onemocnění. K dostání bude ještě letos v lékárnách na elektronický předpis. Pacienti si ji alespoň prozatím budou muset koupit. Počítá s tím novela o využívání konopí k léčebným účelům, kterou dnes schválil Senát. Normu nyní ještě […]

MARIHUANA BUDE NA PŘEDPIS

MARIHUANA BUDE NA PŘEDPIS, SOUHLASIL SENÁT

Praha 30.1.2013

Marihuana bude legálně sloužit ke zmírnění závažných onemocnění. K dostání bude ještě letos v lékárnách na elektronický předpis. Pacienti si ji alespoň prozatím budou muset koupit. Počítá s tím novela o využívání konopí k léčebným účelům, kterou dnes schválil Senát. Normu nyní ještě dostane k podpisu prezident.

Marihuanu je možné používat například při zmírnění příznaků rakoviny, Parkinsonovy choroby, roztroušené sklerózy, lupénky nebo atopického ekzému. Legální pořízení na elektronický předpis má zabránit zneužívání této drogy.

Novela nepřináší legalizaci marihuany ani pěstování konopí pro léčebné účely doma, po čemž volali někteří zastánci užívání marihuany. Podle tvůrců předlohy by to bylo porušení mezinárodní úmluvy o psychochotropních látkách.

Droga k léčebným účelům by se měla nejprve dovážet. Až po roce by měli vstoupit na trh tuzemští pěstitelé, aby měl Státní úřad pro kontrolu léčiv (SÚKL) čas na přípravu. Určoval by také, na jaké ploše by se konopí pěstovalo. Ústav má například vydávat maximálně pětileté licence pěstitelům.

Zdroj:  Novinky, ČTK  http://www.novinky.cz/domaci/291742-marihuana-bude-na-predpis-souhlasil-senat.html

www.konopi.info