Konopářský svaz České republiky
Technické konopí jako alternativa pro český venkov

KOUŘENÍ MARIHUANY TRVALE SNIŽUJE IQ U DOSPÍVAJÍCÍCH

03/09/12

 

KOUŘENÍ MARIHUANY TRVALE SNIŽUJE IQ U DOSPÍVAJÍCÍCH

Kouření marihuany trvale snižuje IQ u dospívajících

Kouření marihuany je nebezpečné především u dospívajících jedinců. Podle britských lékařů, když marihuanu kouří lidé mladší osmnácti let, pak THC značně negativně ovlivňuje jejich vývoj mozku, což u nich vede k trvalému snížení inteligence.

„Tato práce má obrovský vědecký přínos. Sledovali jsme téměř tisíc jedinců, testovali jejich mentální schopnosti od dětství – ještě když nevyzkoušeli marihuanu. Pak jsme je testovali znova po pětadvaceti letech, přičemž někteří z nich se stali chronickými kuřáky marihuany,“ tvrdí profesorka Terrie Moffittová z King‘s College London.

Osoby kouřící marihuanu před osmnáctými narozeninami měly v průměru o osm bodů nižší IQ, což už je značný úpadek v inteligenci. Ale osoby, které začaly kouřit až po osmnáctých narozeninách o inteligenci nepřišly a měly v průměru stejné IQ jako nekuřáci.

„Tato studie je tak výjimečná, že jsem si téměř jistá, že můžu říct, že marihuana je bezpečná u osob starších osmnácti let, ale velmi nebezpečná u osob mladších osmnácti let,“ tvrdí profesorka Moffittová s tím, že je to podobné jako s alkoholem. Do dospělosti zdraví výrazně poškozuje i malé množství alkoholu, v dospělosti v malém množství může být zcela neškodný.

Zdroj: http://www.novinky.cz/zena/deti/277365-koureni-marihuany-trvale-snizuje-iq-u-dospivajicich.html

www.konopi.info