Konopářský svaz České republiky
Technické konopí jako alternativa pro český venkov

V IZRAELI VYPĚSTOVALI KONOPÍ, KTERÉ NEZKUŘUJE. 

13/07/12

V IZRAELI VYPĚSTOVALI KONOPÍ, KTERÉ NEZKUŘUJE.  V Izraeli vypěstovali konopí, které nezkuřuje. Pacienti si stěžují 30. května 2012  18:08 Vědci v Izraeli zbavili konopí jeho omamných účinků. Vzhled, vůně ani chuť nové odrůdy konopí se neliší od běžné rostliny, pokud si však z ní ubalíte cigaretu, budete na drogový rauš čekat marně. Vědci si slibují, že […]

V IZRAELI VYPĚSTOVALI KONOPÍ, KTERÉ NEZKUŘUJE. 

V Izraeli vypěstovali konopí, které nezkuřuje. Pacienti si stěžují

30. května 2012  18:08

Vědci v Izraeli zbavili konopí jeho omamných účinků. Vzhled, vůně ani chuť nové odrůdy konopí se neliší od běžné rostliny, pokud si však z ní ubalíte cigaretu, budete na drogový rauš čekat marně. Vědci si slibují, že rostlina pomůže pacientům trpícím cukrovkou.

"Konopí má stejnou vůni, vzhled i chuť originální rostliny. Je s ní zcela totožné, zmizely ale prožitky spojené s jeho konzumací," vysvětlil Cahi Klein ze společnosti Tikkun Olam, která nové konopí vyvinula.

"Mnoho našich pacientů tuto novou rostlinu vyzkoušelo a pak si mi přišlo stěžovat, že byli podvedeni," svěřil se Klein izraelskému listu Maariv.

Badatelé společnosti Tikkun Olam neutralizovali účinky tetrahydrocannabinolu (THC), který je účinnou látku marihuany. Kromě toho zvýšili působení cannabidiolu, který pomáhá při léčbě cukrovky a různých psychiatrických potíží.

Nová marihuana postrádá efekt návykovosti a abstinenčních příznaků pociťovaných uživateli drog. Izraelské zákony zakazují užívání marihuany s výjimkou léčebných účelů.

Zhruba 6 tisíc Izraelců trpících různými nemocemi ji smí legálně užívat, vyplývá ze statistik zveřejněných letos telavivským lékařským centrem Šeba a Izraelským sdružením pro boj proti rakovině.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/v-izraeli-vypestovali-konopi-ktere-nezkuruje-pacienti-si-stezuji-104-/zahranicni.aspx?c=A120530_174609_zahranicni_aha

www.konopi.info