Konopářský svaz České republiky
Technické konopí jako alternativa pro český venkov

KONOPNÉ KRÁLOVSTVÍ ČESKÉ – PRVNÍ KONOPNÉ MUZEUM V ČECHÁCH

11/03/10

KONOPNÉ KRÁLOVSTVÍ ČESKÉ – PRVNÍ KONOPNÉ MUZEUM V ČECHÁCH KONOPNÉ KRÁLOVSTVÍ ČESKÉ V Praze, v  Horních Měcholupech, v ulici Janovská č. 370,  zahajuje dne 14.3. 2010  v provizorní podobě  svou činnost  KONOPNÉ KRÁLOVSTVÍ ČESKÉ – první české konopné muzeum. Milí „konopáři“ a ostatní vážení příznivci konopí, srdečně Vás všechny po delší době opět zdravím a s potěšením Vám […]

KONOPNÉ KRÁLOVSTVÍ ČESKÉ – PRVNÍ KONOPNÉ MUZEUM V ČECHÁCH

KONOPNÉ KRÁLOVSTVÍ ČESKÉ

V Praze, v  Horních Měcholupech, v ulici Janovská č. 370,  zahajuje dne 14.3. 2010  v provizorní podobě  svou činnost  KONOPNÉ KRÁLOVSTVÍ ČESKÉ – první české konopné muzeum.

Milí „konopáři“ a ostatní vážení příznivci konopí, srdečně Vás všechny po delší době opět zdravím a s potěšením Vám oznamuji zahájení činnosti prvního českého konopného muzea.

Zatím jen ve velmi provizorní podobě, ve skromných prostorách, kde stále ještě probíhají úpravy  expozice a vzorkovny, zaměřené na pěstování a využití konopí setého, ale i na ostatní přírodní materiály, např. len přadný, který nám, bohužel, zmizel z našich polí…

Zároveň toto muzeum bude sloužit i jako infocentrum, zaměřené na poradenství  a vzdělávání v oblasti zemědělství a ekologie, bude zde možnost pořádat různé přednášky v menším měřítku např. na téma  zdravé výživy, stavebnictví, kosmetiky atp.

Ještě před zahájením zde proběhlo již několik pracovních setkání, první návštěvy ochutnaly konopný čaj a měly tu „čest posedět na pytlích s konopným semínkem „ protože nemáme židle a navíc je zde velmi málo místa. Kupodivu se to všem velmi líbilo.

Pro začátek bude toto KONOPNÉ KRÁLOVSTVÍ ČESKÉ otevřeno vždy ve čtvrtek, v době od 15.00 hod. do 18.00 hod., po telefonické dohodě, protože se blíží jaro a s ním doba polních prací a tak bude velmi málo času na ostatní aktivity.

Uvítáme Vaši pomoc ve formě menšího peněžitého příspěvku na zajištění tisku propagačních a informačních materiálů a provoz tohoto našeho malého „KONOPNÉHO KRÁLOVSTVÍ ČESKÉHO“, případně jinou formu pomoci při zajišťování našich aktivit.

Číslo našeho účtu – bankovní spojení: ČS a.s., č.ú. : 23913339/0800.

Předem děkujeme za pomoc.

Na vzájemná setkávání se těší a hezké jaro přeje Marie Široká

předsedkyně

Konopářský svaz České republiky

www.konopi.info