Konopářský svaz České republiky
Technické konopí jako alternativa pro český venkov

ARCHITEKT ODPADU BUDUJE NEUVĚŘITELNÉ STAVBY.

12/02/10

ARCHITEKT ODPADU BUDUJE NEUVĚŘITELNÉ STAVBY. Architekt odpadu buduje neuvěřitelné stavby. Jeho příběh vychází na DVD Americký architekt Michael Reynolds vyvinul dům, který si sám topí, sám se zásobuje vodou, sám si pěstuje vlastní plodiny. K jeho výstavbě stačí pouze odpad. Autor však musel tvrdě bojovat s úřady, aby mu nový způsob stavění povolily. Režisér Oliver […]

ARCHITEKT ODPADU BUDUJE NEUVĚŘITELNÉ STAVBY.

Architekt odpadu buduje neuvěřitelné stavby. Jeho příběh vychází na DVD

Americký architekt Michael Reynolds vyvinul dům, který si sám topí, sám se zásobuje vodou, sám si pěstuje vlastní plodiny. K jeho výstavbě stačí pouze odpad. Autor však musel tvrdě bojovat s úřady, aby mu nový způsob stavění povolily. Režisér Oliver Hodge zpracoval jeho příběh do celovečerního dokumentu, který nyní vychází na DVD. 

Michaela Reynoldse nazývají nejvýznamnějším světovým "architektem odpadu". Přes tři desítky let s úspěchem staví velmi levné domy, které disponují vlastním zdrojem energie, vody i tepla.

Ke stavbě využívá staré pneumatiky, plechovky od piva, skleněné láhve a další materiál považovaný za odpad. Z nich vybudoval mnoho neuvěřitelně originálních staveb; některé vypadají jako středověké hrady, jiné jako pyramidy, spoustu z nich pohánějí obrovské větrné turbíny.

Více informací  najdete na odkaze  www.idnes.cz  

http://bydleni.idnes.cz/architekt-odpadu-buduje-neuveritelne-stavby-jeho-pribeh-vychazi-na-dvd-13n-/architektura.asp?c=A100211_112624_architektura_web

Zdroj: Konopářský svaz České republiky

www.konopi.info