Konopářský svaz České republiky
Technické konopí jako alternativa pro český venkov

ECOWORLD PRAHA 2009 

25/05/09

ECOWORLD PRAHA 2009  Milí „konopáři“ a vážení návštěvníci našich webových stránek, přinášíme Vám pár slov a fotografií z výstavy ECOWORLD 2009. Jak bylo avizováno, zúčastnili jsme se letos poprvé Mezinárodního kontraktačního a prodejního veletrhu, zaměřeného na zdravý životní styl, ekologii a zdravou výživu, (viz http://www.pro-bio.cz/cms/clanek/20305/biostyl-2009?PHPSESSID=03c2fff63da972706b602afa50b7acf5 ) Snažili jsem se pro návštěvníky připravit dle našich možností […]

ECOWORLD PRAHA 2009 

Milí „konopáři“ a vážení návštěvníci našich webových stránek, přinášíme Vám pár slov a fotografií z výstavy ECOWORLD 2009. Jak bylo avizováno, zúčastnili jsme se letos poprvé Mezinárodního kontraktačního a prodejního veletrhu, zaměřeného na zdravý životní styl, ekologii a zdravou výživu, (viz http://www.pro-bio.cz/cms/clanek/20305/biostyl-2009?PHPSESSID=03c2fff63da972706b602afa50b7acf5 )

Snažili jsem se pro návštěvníky připravit dle našich možností zajímavou expozici, zaměřenou jako vždy na konopné suroviny, produkty a výrobky a i přes veliké horko a dusno v prostorách levého křídla výstaviště Průmyslového paláce na Výstavišti v Praze, které mořilo nejen nás a naše spoluvystavující kolegy ze společnosti My People s.r.o. ( viz www.citybikes.cz), ale i návštěvníky, můžeme s potěšením říci, že se nám náš záměr podařil.  Co se týče ohlasu návštěvníku, velký zájem byl v tom horku hlavně o nápoje, např. o konopné pivo a ledové zelené čaje s konopným extraktem, dále o stavební tepelné izolace české společnosti Canabest, která nedávno slavnostně otevřela svou novou  továrnu, nebo např. i o přírodní produkty s konopným olejem řady Botanico společnosti Procyon. Lidé poptávali i lehké, prodyšné přírodní oděvy a oděvní doplňky z konopí a lnu.  V nabídce jsme měli, bohužel, jen doprodej konopného oblečení značky Hempy, která  před několika lety ukončila svou výrobu.

 

Poměrně velký zájem vzbudily i výrobky nové české značky CANNABE – baseballové čepice a bekovky, viz níže uvedené usměvavé fotografie 🙂

  Jak je vidět, čepice "bekovka" sluší jak mužům —

 

 

tak  čepice "bekovka" sluší i ženám :-)…

Nutno přiznat, že velký  zájem vzbudily  i elektrokola spoluvystavující  společnosti MyPeople s.r.o.   🙂

Je velká škoda, že nám v letošním roce opět pokleslo množství pěstebních ploch. Podle dosavadních dostupných informací bylo předběžně konopím setým letos oseto cca 200 ha.  Bohužel, i v našem sektoru se podepsala světová ekonomická krize, a tak další smutnou zprávou je i ukončení činnosti dalšího velkého zpracovatelského centra v Bukovicích na Teplicku.  Vznikla paradoxní situace, kdy je a stoupá zájem jak o konopné suroviny, tak i o hotové produkty a výrobky, je i základní surovina, ale není jí kde v současné době zpracovat. Bohužel. Naopak, potěšující může být, že v současné době běží několik projektů, zaměřených na pěstování a využití tech. konopí, a tak věříme, že to je pouze přechodné období a že se nám všem podaří při dobré vůli a vzájemné pomoci tuto těžkou dobu „přežít“.

Děkujeme tedy touto cestou všem, kteří nám doposud pomáhali a těm, kteří pomohli i nyní při finančním zajištění této akce –  pořadateli výstavy ECOWORLD 2009, společnosti INCHEBA Praha spol. s r.o., společnosti PARENTERAL, a.s., viz http://www.parenteral.cz/, PIVOVARU NOVÁ PAKA a.s. , viz http://www.novopackepivo.cz/, společnosti MY PEOPLE s.r.o. (viz http://www.citybikes.cz/), dále polečnosti PROCYON MANUFACTURE s.r.o., viz http://www.manufacture35.cz/ , společnosti CANABEST s.r.o. , viz http://www.canabest.cz/ a nové značce CANNABE, viz www.cannabe.cz  a přejeme sobě, všem „konopářům“ i celému konopnému sektoru a i Vám, ostaním návštěvníkům našich stránek, pevné nervy, hodně pevné vůle, vytrvalosti a úspěchů v  další činnosti.

Marie Široká

Konopářský svaz České republiky

www.konopi.info

Zařazeno v AKTUALITY