Konopářský svaz České republiky
Technické konopí jako alternativa pro český venkov

ZEMĚDĚLSKÝ VÝBOR POSVĚTIL DOROVNÁNÍ PŘÍMÝCH PLATEB

11/02/09

ZEMĚDĚLSKÝ VÝBOR POSVĚTIL DOROVNÁNÍ PŘÍMÝCH PLATEB TISKOVÁ ZPRÁVA MZeČR  11. 2. 2009                                                                                                                    Zemědělský výbor posvětil dorovnání přímých plateb   Zemědělský výbor Poslanecké sněmovny PČR na svém dnešním zasedání jednomyslně podpořil pozměňovací návrh, na základě kterého bude převedena částka 1 300 milionů korun z Pozemkového fondu ČR na dorovnání přímých plateb zemědělcům. „Výsledná částka na dorovnání 90 procentní […]

ZEMĚDĚLSKÝ VÝBOR POSVĚTIL DOROVNÁNÍ PŘÍMÝCH PLATEB

TISKOVÁ ZPRÁVA MZeČR 

11. 2. 2009                                                                                                                   

Zemědělský výbor posvětil dorovnání přímých plateb

 

Zemědělský výbor Poslanecké sněmovny PČR na svém dnešním zasedání jednomyslně podpořil pozměňovací návrh, na základě kterého bude převedena částka 1 300 milionů korun z Pozemkového fondu ČR na dorovnání přímých plateb zemědělcům.

Výsledná částka na dorovnání 90 procentní úrovně přímých plateb ‘starých’ členských států EU je tak na základě pozměňovacího návrhu o tři sta milionů vyšší, než stanovil návrh schválený poslanci v prvním čtení minulý čtvrtek,“ uvedl ministr zemědělství Petr Gandalovič, který je společně s dalšími poslanci jedním z předkladatelů novely. Tu by měla sněmovna posoudit ve druhé a třetím čtení do konce příštího týdne.

 

Členové zemědělského výboru dnes také jednohlasně podpořili poskytování podpory ve formě faktoringu a dotace a garance provozních úvěrů prostřednictvím Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu (PGRLF).

Podle návrhu vzniknou dva nové programy určené k podpoře provozního financování. Program „Provoz“ přinese podporu ve formě subvence části úroků z provozních úvěrů, které jsou poskytovány komerčními subjekty na nákup vymezených vstupů a/nebo zajištění těchto úvěrů. Cílem programu je přispět k řešení přechodného nedostatku vlastních finančních zdrojů na provozní účely u zemědělských prvovýrobců a u podnikatelů zabývajících se hospodařením v lese. Program „Faktoring“ přinese přímou podporu ve formě výplaty finančních prostředků zemědělským prvovýrobcům, která bude částečně sanovat jimi vynaložené náklady za služby faktoringových společností.

Zdroj: MZeČR  

www.konopi.info