Konopářský svaz České republiky
Technické konopí jako alternativa pro český venkov

SNĚMOVNA DEFINITIVNĚ POSVĚTILA DOROVNÁNÍ PŘÍMÝCH PLATEB

18/02/09

SNĚMOVNA DEFINITIVNĚ POSVĚTILA DOROVNÁNÍ PŘÍMÝCH PLATEB TISKOVÁ ZPRÁVA MZeČR   ZE DNE 18. 2. 2009 Dolní komora Parlamentu ČR dnes dopoledne ve třetím čtení definitivně podpořila poslanecký návrh, na základě kterého bude převedena částka 1 300 milionů korun z Pozemkového fondu ČR na dorovnání přímých plateb zemědělcům.   „Naším cílem bylo plánované dorovnání devadesátiprocentní úrovně přímých plateb ‘starých’ […]

SNĚMOVNA DEFINITIVNĚ POSVĚTILA DOROVNÁNÍ PŘÍMÝCH PLATEB

TISKOVÁ ZPRÁVA MZeČR   ZE DNE 18. 2. 2009

Dolní komora Parlamentu ČR dnes dopoledne ve třetím čtení definitivně podpořila poslanecký návrh, na základě kterého bude převedena částka 1 300 milionů korun z Pozemkového fondu ČR na dorovnání přímých plateb zemědělcům.

 

„Naším cílem bylo plánované dorovnání devadesátiprocentní úrovně přímých plateb ‘starých’ členských států EU. Výsledná částka je o tři sta milionů vyšší, než stanovil návrh schválený poslanci v prvním čtení začátkem měsíce. Navýšení na svém mimořádném zasedání podpořil před týdnem jednomyslně zemědělský výbor,“ připomněl ministr zemědělství Petr Gandalovič, který je společně s dalšími poslanci jedním z předkladatelů novely.

Poslanci a poslankyně také jednohlasně podpořili poskytování podpory, dotace a garance provozních úvěrů prostřednictvím Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu (PGRLF).

 

Návrh předpokládá vznik dvou nových programů určených k podpoře provozního financování. Program „Provoz“ přinese podporu ve formě subvence části úroků z provozních úvěrů, které jsou poskytovány komerčními subjekty na nákup vymezených vstupů anebo zajištění těchto úvěrů. Cílem programu je přispět k řešení přechodného nedostatku vlastních finančních zdrojů na provoz u zemědělských prvovýrobců a u podnikatelů zabývajících se hospodařením v lese.  

Petr Vorlíček

tiskový mluvčí MZe

Zdroj: MZeČR

Konopářský svaz České republiky

www.konopi.info

 

Zařazeno v AKTUALITY