Konopářský svaz České republiky
Technické konopí jako alternativa pro český venkov

INFORMACE DO ARCHIVU

28/02/09

INFORMACE DO ARCHIVU  72685 ; Vydáno : 27.3. 2008 ; Autor : -mš-     Hledáme prodejce  pro oblast Praha a jednotlivé kraje Čech a Moravy. Hledáme prodejce pro oblast Praha a jednotlivé kraje Čech a Moravy. Podmínkou živnostenský list, osobní automobil (dodávka) a mobilní telefon. Kontakt: Marie Široká mobil +420 777145787 e-mail: siroka@konopi.info Konopářský svaz České republiky www.konopi.info […]

INFORMACE DO ARCHIVU

 72685 ; Vydáno : 27.3. 2008 ; Autor : -mš-

 

 

Hledáme prodejce  pro oblast Praha a jednotlivé kraje Čech a Moravy.

Hledáme prodejce pro oblast Praha a jednotlivé kraje Čech a Moravy.

Podmínkou živnostenský list, osobní automobil (dodávka) a mobilní telefon.

Kontakt: Marie Široká mobil +420 777145787 e-mail: siroka@konopi.info

Konopářský svaz České republiky

www.konopi.info

69308 ; Vydáno : 22.1. 2008 ; Autor : -mš-

 

 

 MOŽNOST PREZENTACE FIREM A ORGANIZACÍ VČETNĚ INZERCE NA NAŠICH WEBOVÝCH STRÁNKÁCH

Vážení návštěvníci, velmi ráda bych Vás upozornila na možnost prezentovat svou společnost, nebo organizaci, na našich webových stránkách.

Jak jste si jistě všimli, na naší hlavní stránce jsou umístěny interaktivní odkazy na různé společnosti – fyzické i právnické osoby, různé organizace, které jsou buď našimi členy, nebo s námi nějakým způsobem spolupracují. Návštěvník se po kliknutí na příslušný odkaz dostane na stránky té dané společnosti.

Protože ale přibývá – a to je velmi potěšující – zájemců, kteří poptávají konopné produkty a výrobky a zároveň přibývají i ti, kteří již tyto produkty a výrobky nabízejí a navštěvují v hojném počtu i naše webové stránky – ke dnešnímu dni jsme zaznamenali již 1 508 568 shlédnutí našich stránek, rozhodli jsme se rozšířit své služby a nabízíme možnost prezentace a inzerce i na našich webových stránkách. Reklama na internetu je dnes nejrozšířenější a nejúčelnější způsob přesně cílené reklamy na konečného zákazníka.

Podle dostupných informací využívá internet v České republice cca 70% obyvatel, přibývá počet domácností s počítačem i elektronických obchodů a stoupá i zájem o marketing ve vyhledávačích.

A je tu ještě jedno plus – finančními prostředky za prezentaci a inzerci pomůžete nejen rozvoji své firmy, nebo společnosti, ale zajistit i chod a aktivity našeho svazu a tím pomůžete i konopnému rozvoji v České republice.

Nabízené služby:

Členové našeho svazu mají nabízené uvedené služby zajištěné v rámci svého členství ve svazu.

Spolupracující subjekty (neziskové a jiné podobné organizace) mají výše uvedené služby poskytovány v rámci oboustranně prospěšné spolupráce.

Pro ostatní ( komerční )subjekty nabízíme:

Možnost inzerovat na hlavní stránce v sekci INZERCE s odkazem:

cena 500.00 Kč měsíčně

Možnost prezentace na hlavní stránce v sekci NAVŠTIVTE TAKÉ s umístěním loga a odkazu:

cena 5 000.00 Kč ročně

Možnost prezentace na hlavní stránce v sekci NAVŠTIVTE TAKÉ s umístěním loga a odkazu plus možnost prezentace firmy – jejích služeb, produktů a výrobků na všech VÝSTAVÁCH a dalších akcích, které svaz během roku pořádá.

Cena: 15 000.00 Kč ročně.

Pokud tedy máte co nabídnout a chcete o sobě dát vědět, spolupracovat, ozvěte se na e-mailovou adresu: siroka@konopi.info svaz@konopi.info nebo na telefon +420 777145787 p. Široká

Konopářský svaz České republiky

www.konopi.info

51964 ; Vydáno : 29.9. 2006 ; Autor : -mš-

Výroba a prodej mobilní tírenské "dekortikační" a sklízecí technologie na technické konopí. Technické poradenství a projekce zařízení pro různé obory strojního průmyslu.

Výroba a prodej mobilní tírenské "dekortikační" a sklízecí technologie na technické konopí.

Výroba a prodej mobilní tírenské "dekortikační" a sklízecí technologie na technické konopí.
Technické poradenství a projekce zařízení pro různé obory strojního průmyslu.

 1. Dodávky strojů a zařízení na zakázku:
  • Balicí stroje
  • Etiketovací stroje
  • Prostřihovací linky a nástroje
  • atd.
 2. Výroba a vývoj mobilní tírenské a sklízecí technologie pro zpracování technického konopí.
 3. Návrhy vaček a krokových převodovek.
 4. Návrhy konstrukcí z ocelových a kompozitních materiálů, design.
 5. Úpravy zemědělských strojů:
  např. Kombajn E512 (Fortschritt E303) – modernizace na hydrostatické pohony, studie malotraktoru s hydrostatickou převodovkou a řiditelnými nápravami.
 6. Designové studie strojů a pracovních zařízení
 7. Návrhy hydraulických systémů

Více informací na  adrese:  siroka@konopi.info 

                                                 svaz@konopi.info

Konopářský svaz České republiky 29. 9. 2006 

51958 ; Vydáno : 28.9. 2006 ; Autor : -mš-

HLINĚNÉ CIHLY , HLINĚNÁ MALTA , HLINĚNÉ STAVBY.
 

HLINĚNÉ CIHLY , HLINĚNÁ MALTA , HLINĚNÉ STAVBY

INFORMACE NEJEN PRO TY, KTEŘÍ TO ZNAJÍ, ale i pro ty , kteří chtějí poznat…

Nepálená hlína byla v historii nejrozšířenější stavební materiál.Velká část egyptských pyramid je z hlíny, větší část slavné čínské zdi ze 3 stol.před naším letopočtem je hliněná. Staří Řekové a Římané používali hlínu na výstavbu jak svých obydlí, tak I na výstavbu veřejných budov. Hlavní město státu Nové Mexico (USA) je témeř celé postavené z hlíny, stejně jako mnoho jiných jihoamerických měst.V USA se hliněnné domy nepřestaly stavět a dosáhly tak dokonalosti, protože sledují technický vývoj v podmínkách bohaté společnosti. V západní Evropě vyrůstají z hlíny luxusní vily.

Přednosti nepálené hlíny :

Přírodní materiál navíc plně recyklovatelný

Vytváří zdravé vnitřní prostředí příznivé pro astmatiky, alergiky – udržuje stálé tepelně vlhkostní mikroklima, výrazně omezuje nemoci z nachlazení, chrání proti elektrosmogu ( v dostatečně silné vrtsvě), energetická nenáročnost příznivě působí na psychiku.

Technologické linky lisují hliněné cihly z hlíny, která je pečlivě vybírána ze zdravých lokalit s certifikovaným původem a která neobsahuje žádné zdraví škodlivé příměsi. Cihly jsou lisovány pod vysokým tlakem cca 100 atm. na lince řízené počítačem, což zaručuje vysokou kvalitu a stálé rozměry jednotlivých cihel v minimální toleranci. Hliněné (t zv. římské cihly) cihly potom prochází zráním (asi dva týdny) a poté jsou připraveny k expedici na europaletách.

Cihly se používají především jako výplňové pohledové zdivo převážně do dřevěných konstrukcí.

Naše cihla má rozměr 30 cm délka, 14 cm výška a 10 cm tlouštka.

Na 1m2 zdi tlouštky 14 cm je potřeba cca 33 cihel

Na 1m2 zdi tlouštky 30 cm je potřeba cca 71 cihel.

Je možné dodat rovněž potřebnou hliněnou maltovou směs, která je stejného původu jako hliněné cihly. Na přání je možné vyrobit cihly z vaší dovezené hlíny ( pokud bude splňovat parametry potřebné pro technologický postup)

Cena 1 kusu cihly je 15,-Kč + DPH

Cena hliněné malty – vhodné ke zdění z hliněných cihel 5,-Kč za 1 kg, dodáváme v pytlích po 25 kg anebo 50 cena :

1 pytel 25 kg = 125,-kč + DPH

1 pytel 50 kg = 240,-kč + DPH

Bližší informace na:  siroka@konopi.info  svaz@konopi.info

Konopářský svaz České republiky 

 

28. 9. 2006

32468 ; Vydáno : 15.6. 2005 ; Autor : -mk-

zdroj: Hemp Valley Beer , HVB

Již staří Egypťané hojně využívali blahodárných účinků piva, do kterého se přidávalo konopí. Šlechtěním a kultivací této rostliny se zabývá také Švýcarsko. Výsledkem je konopí vysoké kvality, která je podložena letitými zkušenostmi a nadstandardní péčí. Extrakt na výrobu Hemp Valley Beer je získáván právě ze švýcarského konopí a pramenité vody.

  V případě zájmu mailujte na siroka@konopi.info  nebo volejte na tel: 777145787 (balení po 10 ks = 300,-Kč  při větším odběru sleva)

 

Ničím nenapodobitelná chuť, umocněná extraktem z konopí je zárukou výjimečnosti …

63025 ; Vydáno : 3.9. 2007 ; Autor : -mš-

 

Konopné nápoje CANNADRINK

     
CANNALIME 0,275l   CANNANGO 0,275l   CANNARANGE 0,275l

Cannadrink

(cannabis drink)

Je exkluzivní nealkoholický nápoj s přírodním švýcarským konopím. Je vyráběn ve třech příchutích – Mango (Cannango), Citron (Cannalime) a Pomeranč (Cannarange). Charakteristickým rysem je příjemně jemná konopná vůně. Cannadrink je bez alkoholu a tak slouží výhradně k doplnění energie a osvěžení spotřebitele. Tyto nápoje nejen hasí žízeň, ale jsou také bohatým zdrojem energie a dodávají lidskému organismu nezbytné minerály.

Extrakt ze švýcarského konopí má uklidňující, stimulující a afrodiziakální účinky. Nejde ale o žádnou drogu! Výtažky z konopí podléhají přísným předpisům a jsou naprosto neškodné. Tato bylina má naopak pozitivní zdravotní účinky.

http://www.mona-znojmo.cz/index.php?option=com_wrapper&Itemid=35

Zdroj: Konopářský svaz České republiky    www.konopi.info          siroka@konopi.info

60153 ; Vydáno : 4.6. 2007 ; Autor : -mš-

KONOPNÝ OLEJ LISOVANÝ ZA STUDENA

Dobrý den, zdravím  Vás a dovoluji si Vám touto cestou v rámci osvěty a propagace pěstování technického konopí v České republice nabídnout  konopný olej, vhodný jak ke konzumaci, tak pro masáže. Olej  je lisován za studena, bez jakýchkoliv přísad, je to jeden z nejcennějších olejů rostlinného původu, který obsahuje až 80% nenasycených mastných kyselin, řadu látek na bázi koenzymu Q. Mezi nejdůležitější nenasycené volné mastné kyseliny, zastoupené v konopném oleji, patří především kyselina linolová LA (omega-3), linolenová LNA (omega-6), gama-linolenová GLA a kyselina arachidová AA, které se aktivně zúčastňují metabolických přeměn a pomáhají mj. předcházet ateroskleróze.Obecně patří uvedené (tzv. omega) kyseliny do skupiny tzv. vitagenů – látek nezbytných pro lidský organismus v mnohem větší míře než vitamínů, neboť jsou mj. základní součástí buněčných membrán a zvětšují pružnost cév. Nasycené a jednoduché nenasycené kyseliny (tj. s jednou volnou molekulární vazbou atomů uhlíku C) si náš organismus umí vyrobit, vícenásobné (tj. poly-nenasycené v případě více takových atomů uhlíku C) mastné kyseliny vytvořit nedokáže, ačkoliv je potřebuje; proto se označují jako esenciální mastné kyseliny (v angličtině EFA = Essential Fatty Acids).
EFA se nacházejí v rostlinných i živočišných tkáních a při jejich nedostatku vznikají rozmanitá kožní onemocnění, poruchy organismu v jeho hospodaření s vodou, alergie, citlivost, praskliny a předčasné stárnutí pokožky, oční vrásky, vysychavost aj.

Bližší informace získáte na adrese  siroka@konopi.info.
S pozdravem Marie Široká
kontakt:777145787

51957 ; Vydáno : 28.9. 2006 ; Autor : -mš-

SPOLUPRÁCE! SPOLUPRÁCE! SPOLUPRÁCE! Hledáme obchodníky, výrobce, investory atd.
 

SPOLUPRÁCE

Vážení návštěvníci a příznivci technického konopí!

Postupně navyšujeme pěstební plochy technického konopí, rozšiřujeme průmyslovou výrobu a snažíme se následně budovat obchodní sítě s konopnými produkty v České republice.

Hledáme obchodníky, výrobce, investory atd.

Pokud máte zájem o spolupráci, kontaktujte nás na adrese siroka@konopi.info, svaz@konopi.info.

Konopářský svaz České republiky

Marie Široká

Praha 28. 9. 2006

51959 ; Vydáno : 28.9. 2006 ; Autor : -mš-

CHANVRIBAT KONOPNÉ PAZDEŘÍ vhodné pro lehčenou maltu !
 

CHANVRIBAT

KONOPNÉ PAZDEŘÍ vhodné pro lehčenou maltu !

Jedná se o lehce obnovitelný produkt, vyrábí se mechanickou cestou při vynaložení nejmenšího množství

energie a nezatěžuje životní prostředí.

Pazdeří je získáváno z konopí mechanickým procesem, zbaveno prachu a nasekáno na odpovídající velikost.

Smícháváním s vhodným pojivem (TRADICHANVRE A TRADICAL) umožňuje jednoduše realizovat lehčenou maltu, nebo kvalitní izolaci.

Vlastnosti:

malá měrná hustota

optimální izolační schopnosti

izolace proti hluku

akumulace tepla

vynikající difúzní schopnost

nepoživatelné pro hlodavce a hmyz

Možnosti aplikace:

Pro všechny druhy nenosných konstrukcí

izolační vrstvy na terén, nebo do podlaží

izolace šikmých střech – mezi krokve

výplňové zdivo nosných skeletových konstrukcí

omítka

Objemová hmotnost konopného pazdeří: 110 kg/m3

Měrná hustota malty a izolace z konopného pazdeří: 250 – 500 kg/m3

Balení: pytle á 250 l, big – bag 250 kg

Více info na adrese: siroka@konopi.info

                                 svaz@konopi.info

Konopářský svaz České republiky

61873 ; Vydáno : 28.7. 2007 ; Autor : -mš-

 

"CANNABE"

NOVÁ ZNAČKA NA ČESKÉM TRHU !

UPOZORNĚNÍ PRO NÁVŠTĚVNÍKY NAŠICH WEBOVÝCH STRÁNEK.

OD 1. SRPNA 2007 VSTUPUJE NA ČESKÝ TRH DALŠÍ ČESKÁ ZNAČKA S NÁZVEM „CANNABE“, ZAMĚŘENÁ NA OBCHOD, ZPROSTŘEDKOVÁNÍ, REKLAMU A PROPAGACI TECHNICKÉHO KONOPÍ, KONOPNÝCH VÝROBKŮ A PRODUKTŮ.

V PRVNÍ ŘADĚ SE ZAMĚŘÍME NA ODBYT KONOPNÝCH SUROVIN, SEMÍNKA, OLEJE, VLÁKNA A PAZDEŘÍ A DÁLE NA KONKRÉTNÍ VÝROBKY Z KONOPÍ, TJ. NA PRODEJ KONOPNÝCH EKOBRIKET A EKOPELET, POTRAVIN A NÁPOJŮ, KOSMETIKY , ODĚVNÍCH DOPLŇKŮ, DROBNÝCH REKLAMNÍCH PŘEDMĚTŮ A POSTUPNĚ BUDEME PŘIDÁVAT DALŠÍ VÝROBKY A PRODUKTY TAK, JAK SE ZAČNOU OBJEVOVAT NA ČESKÉM TRHU.

V SOUČASNÉ DOBĚ PROBÍHAJÍ JEDNÁNÍ O MOŽNOSTI ZŘÍDIT V PRAZE SKLAD A VYBUDOVAT INFORMAČNÍ PORADENSKÉ CENTRUM, KDE BUDOU VEŠKERÉ DOSTUPNÉ INFORMACE O PĚSTOVÁNÍ A VYUŽITÍ TECHNICKÉHO KONOPÍ, VZORKOVNA, PRODEJ A NÁKUP ZBOŽÍ A SUROVIN, A KDE BUDE INSTALOVÁNA STÁLÁ KONOPNÁ EXPOZICE.

ZÁROVEŇ PŘIPRAVUJEME I WEBOVÉ STRÁNKY, PROSÍME VÁS TEDY O STRPENÍ.

VÍCE INFORMACÍ VÁM PODÁ p. MARIE ŠIROKÁ

KONTAKT: + 420 777145787, e-mail: siroka@konopi.info

Zdroj: Konopářský svaz České republiky www.konopi.info

www.konopi.info

POTĚŠUJÍCÍ ZPRÁVA PRO VŠECHNY MLSNÉ JAZÝČKY – NOVÉ ČESKÉ KONOPNÉ ČOKOLÁDY NA TRHU 🙂

Nové české  čokolády s  loupaným konopným semínkem  konečně na trhu :-). A nejen to,  k mání jsou i další nové druhy výborných  českých konopných těstovin a ještě  jedna další česká novinka, tentokráte pro kutily  a  všechny, kdo staví, renovují atd.,  nový český  výrobek, lazurovací lak,  vyrobený z přírodních olejů a to z oleje konopného v kombinaci  s olejem sojovým.

 

Více informací naleznete  na  

 http://www.hemp-production.cz/novinky.php 

Zdroj: Konopářský svaz České republiky

www.konopi.info

Článek : 48398 ; Vydáno : 14.6. 2006 ; Autor : -mš-

FRANCIE Journal of Industrial Hemp

FRANCIE  – JOURNAL OF INDUSTRIAL HEMP 

Příloha : 1035edd.jpg [jpg ; 29597 bytů]
Příloha : 1035f1b.jpg [jpg ; 25335 bytů]
Příloha : attachment.htm [htm ; 919 bytů]

KONOPÁŘSKÝ SVAZ ČR  14.6. 2006

48399 ; Vydáno : 14.6. 2006 ; Autor : -mš-

FRANCIE – CANOSMOSE http://www.canosmose.com/menu.html

 

FRANCIE – CANOSMOSE

http://www.canosmose.com/menu.html

http://boisconstruction.free.fr/pages/isolation/isolation_chanvre_beton1.html

http://www.echosduchanvre.com/N-3/echosn3p12_13.pdf

http://www.echosduchanvre.com/N-9/echosn9p5.pdf

http://fr.ekopedia.org/Constructions_en_chanvre

http://www.wonderchanvre.com/fichiers/construction.htm

http://www.alliance4.ch/procede/materiaux.shtml

http://www.chanvre-info.ch/info/fr/-Construction-.html

http://can.mose.fr/cadre_technique/banche.html

http://www.marijuananews.com/marijuananews/cowan/dont_smoke_this_house.htm

http://www.alliance4.ch/procede/canosmose.pdf

http://www.ofme.org/documents/FiliereBois/EcoTech3.pdf

KONOPÁŘSKÝ SVAZ ČR 14.6. 2006

48400 ; Vydáno : 14.6. 2006 ; Autor : -mš-

FRANCIE – La Chanvrière de l’Aube http://www.chanvre.oxatis.com/

FRANCIE – La Chanvrière de l’Aube 
http://www.chanvre.oxatis.com/

http://www.champagne-ardenne-tech.fr/-spip/article.php3?id_article=686

http://www.champagne-ardenne-tech.fr/-spip/article.php3?id_article=129

http://www.snv.jussieu.fr/bmedia/textiles/11-chanvre-historique.html

http://www.snv.jussieu.fr/bmedia/textiles/15-chanvre-utilisa.html

http://www.inra.fr/presse/plastiques_composites

http://www.hempworld.com/hemp-cyberfarm_com/htms/countries/france/franceh.html

http://www.echosduchanvre.com/N-9/echosn9p4.pdf

http://www.echosduchanvre.com/N-5/echosn5p11.pdf

KONOPÁŘSKÝ SVAZ ČR 14.6. 2006

48403 ; Vydáno : 14.6. 2006 ; Autor : -mš-

DÁNSKO http://www.hempvalley.dk/

DÁNSKO
http://www.hempvalley.dk/

KONOPÁŘSKÝ SVAZ ČR 14. 6. 2006

48405 ; Vydáno : 14.6. 2006 ; Autor : -mš-

NĚMECKO – BAFA http://www.bafa-gmbh.de/

NĚMECKO – BAFA
http://www.bafa-gmbh.de/

KONOPÁŘSKÝ SVAZ ČR 14. 6. 2006

43398 ; Vydáno : 4.2. 2006 ; Autor : -mš-

Pěstování, zpracování a následné průmyslové využití technického konopí v Holandsku.

HOLANDSKO  –  HEMPFLAX

Pěstování, zpracování a následné průmyslové využití technického konopí

v Holandsku.

Navštivte webové stránky: http://www.hempflax.com/ml/hf.asp?ML=0

Upozornění: Když si pozorně prohlídnete webové stránky, najdete  na pravé straně symbol televize a po kliknutí na tento symbol se po chvíli spustí film o pěstování, zpracování a průmyslovém využití technického konopí.

Konopářský svaz České  republiky   únor 2006

43399 ; Vydáno : 4.2. 2006 ; Autor : -mš-

Thermo- Hanf Od roku 1996 je v Německu opět povoleno pěstování konopí, které neobsahuje návykové látky.

NĚMECKO    Thermo – Hanf 

Navštivte internetové stránky  http://www.thermohanf.de/

Konopářský svaz  České republiky  únor 2006

www.konopi.info

48397 ; Vydáno : 14.6. 2006 ; Autor : -mš-

ŠVÉDSKO ROK 2006 ANEB JAK A ČÍM SE SKLÍZÍ A ZPRACOVÁVÁ KONOPÍ SETÉ VE ŠVÉDSKU V ROCE 2006

ŠVÉDSKO ROK 2006

ANEB  JAK A ČÍM SE SKLÍZÍ A ZPRACOVÁVÁ KONOPÍ SETÉ VE ŠVÉDSKU V ROCE 2006

 

www.hampekraft.se

Konopářský svaz ČR červen 2006

Příloha : Another_harvester.jpg [jpg ; 78903 bytů]
Příloha : Exackt_hack.jpg [jpg ; 55609 bytů]
Příloha : hempharvester_prototype.jpg [jpg ; 135585 bytů]
Příloha : Hydraulic_vertical_knife.jpg [jpg ; 30678 bytů]
Příloha : John_Deere_Hemp_Harvester.jpg [jpg ; 162813 bytů]
Příloha : Mobile_decortication_equip.jpg [jpg ; 63765 bytů]
Příloha : New_harvester_for_traktor.jpg [jpg ; 85755 bytů]
Příloha : New_harvester_for_traktor.jpg [jpg ; 85755 bytů]

DALŠÍ ODKAZY:

http://www.hampa.net/
http://www.ekodiesel.se/
http://www.hampeinstitutet.se/
http://www.svenskraps.se/se/index.asp

http://www.beckorep.com/index.html

KONOPÁŘSKÝ SVAZ ČR  14.6. 2006

HOLANDSKO – HempFlax
  Článek : 43398 ; Vydáno : 4.2. 2006 ; Autor : -mš-

Pěstování, zpracování a následné průmyslové využití technického konopí v Holandsku.

HOLANDSKO  –  HEMPFLAX

Pěstování, zpracování a následné průmyslové využití technického konopí

v Holandsku.

Navštivte webové stránky: http://www.hempflax.com/ml/hf.asp?ML=0

Upozornění: Když si pozorně prohlídnete webové stránky, najdete  na pravé straně symbol televize a po kliknutí na tento symbol se po chvíli spustí film o pěstování, zpracování a průmyslovém využití technického konopí.

Konopářský svaz České  republiky   únor 2006

 

Zařazeno v Různé