Konopářský svaz České republiky
Technické konopí jako alternativa pro český venkov

TAK TROCHU JINÉ NOVOROČNÍ ZAMYŠLENÍ

09/01/09

TAK TROCHU JINÉ NOVOROČNÍ ZAMYŠLENÍ viz  http://webtv.idnes.cz/server.V090109_124752_tv-clanky_zkl.cz      DÁLNICI D1 OVLÁDLI PRASATA A ŘEZNÍCI a televizní program ČT 2    dnes  9.1. 2009     ve 20.00  hod. Prase. Neuvěřitelné vlastnosti a inteligence těchto všežravých sudokopytníků nás překvapí. Koprodukční cyklus Fr. Prase je podobně jako člověk všežravec a i jinak se člověku podobá natolik, že může posloužit jako jeho […]

TAK TROCHU JINÉ NOVOROČNÍ ZAMYŠLENÍ

viz 
http://webtv.idnes.cz/server.V090109_124752_tv-clanky_zkl.cz      DÁLNICI D1 OVLÁDLI PRASATA A ŘEZNÍCI

a televizní program

ČT 2    dnes  9.1. 2009     ve 20.00  hod.

Prase. Neuvěřitelné vlastnosti a inteligence těchto všežravých sudokopytníků nás překvapí. Koprodukční cyklus Fr.

Prase je podobně jako člověk všežravec a i jinak se člověku podobá natolik, že může posloužit jako jeho model pro vědecký výzkum. Už dnes lékaři využívají tkáně a orgány prasat v léčbě nejrůznějších lidských chorob a brzy se dočkáme i transplantace prasečích orgánů do lidského těla. Prase je nechytřejší z domácích zvířat. V historii ale často docházelo k jejich záměrné démonizaci, aby je lidé mohli bez výčitek konzumovat. Ve středověké Francii nebyly soudní procesy s prasaty žádnou zvláštností. Každý proces končil odsouzením zvířete. Jako každý jiný zločinec bylo zavřeno do vězení nebo upáleno zaživa. Ve dvacátém století lidé začali chovat prasata jako domácí mazlíčky. Ke změně všeobecně rozšířeného názoru na prasata přispěly komiksy a kreslené seriály, díky nimž si lidé začali uvědomovat, že prasata jsou velice inteligentní tvorové.

Mimochodem, nabízí se otázka, proč se vlastně musí převážet živá hospodářská zvířata z jedné země do druhé? Za cenu velikého utrpení?

Zdroj: http://tv.seznam.cz/

Konopářský svaz České republiky

www.konopi.info

Zařazeno v AKTUALITY