Konopářský svaz České republiky
Technické konopí jako alternativa pro český venkov

ZA ENERGIÍ Z OBNOVITELNÝCH ZDROJŮ ANEB KONOPÍ SETÉ V NEJNOVĚJŠÍM INFORMAČNÍM CENTRU OBNOVITELNÉ ZDROJE  SKUPINY ČEZ V HRADCI KRÁLOVÉ

29/05/08

ZA ENERGIÍ Z OBNOVITELNÝCH ZDROJŮ ANEB KONOPÍ SETÉ V NEJNOVĚJŠÍM INFORMAČNÍM CENTRU OBNOVITELNÉ ZDROJE  SKUPINY ČEZ V HRADCI KRÁLOVÉ Pro všechny příznivce konopí setého přinášíme velmi potěšující zprávu ! Při příležitosti 100 let využití vodní energie v Hradci Králové bylo dne 28. května 2008 v historických prostorách malé vodní elektrárny Hučák slavnostně otevřeno nejnovější Informační […]

ZA ENERGIÍ Z OBNOVITELNÝCH ZDROJŮ ANEB KONOPÍ SETÉ V NEJNOVĚJŠÍM INFORMAČNÍM CENTRU OBNOVITELNÉ ZDROJE  SKUPINY ČEZ V HRADCI KRÁLOVÉ

Pro všechny příznivce konopí setého přinášíme velmi potěšující zprávu !

Při příležitosti 100 let využití vodní energie v Hradci Králové bylo dne 28. května 2008 v historických prostorách malé vodní elektrárny Hučák slavnostně otevřeno nejnovější Informační centrum Obnovitelné zdroje Skupiny ČEZ.

Je specializováno na obnovitelné zdroje energie.

Návštěvníci ocení vzácné historické stroje a modely, zapůjčené ze sbírek Národního technického muzea, např. skutečné historické turbíny Kaplanova a Peltonova, nebo model pojízdného vodního čerpadla s větrnými pohony z předminulého století.

Moderní využití obnovitelných zdrojů přiblíží solární panel, který se otáčí za sluncem, návštěvníci mohou v řezu vidět uspořádání a funkci kotle na biomasu, děti si v informačním centru mohou hrát se solárními autíčky a mohou si vyzkoušet vyvolat skutečné tornádo prostřednictvím prvního funkčního modelu větrného tornáda v České republice.

V prvním patře informačního centra je umístěna naučná interaktivní expozice, která představuje vlastnosti a využití nejen větrné, vodní, sluneční a energii biomasy, včetně konopí setého, ale i méně známou geotermální energii.

Pro školní výpravy je připravena laboratoř a malá učebna s technikou a pomůckami pro experimenty s obnovitelnými zdroji energie, včetně návodů.

 

Více na http://www.cez.cz/cs/energie-a-zivotni-prostredi/energie-z-obnovitelnych-zdroju/informacni-centrum.html

Jste srdečně zváni na prohlídku spojenou s poučením i zábavou :-).

Zdroj: Konopářský svaz České republiky

www.konopi.info