Konopářský svaz České republiky
Technické konopí jako alternativa pro český venkov

ZAČÍNÁ SKLIZEŇ TECHNICKÉHO KONOPÍ !

18/09/07

ZAČÍNÁ SKLIZEŇ TECHNICKÉHO KONOPÍ ! PRÁVĚ V TYTO DNY SE ZAČÍNÁ NA NĚKOLIKA MÍSTECH ČESKÉ REPUBLIKY ROZBÍHAT SKLIZEŇ TECHNICKÉHO KONOPÍ ! Právě v tyto dny se v České republice začíná pomalu rozbíhat sklizeň technického konopí. První sklizeň proběhla už koncem srpna na Moravě, kde bylo úspěšně sklizeno prvních 100 ha konopí na vlákno. Kdo tedy […]

ZAČÍNÁ SKLIZEŇ TECHNICKÉHO KONOPÍ !

PRÁVĚ V TYTO DNY SE ZAČÍNÁ NA NĚKOLIKA MÍSTECH ČESKÉ REPUBLIKY ROZBÍHAT SKLIZEŇ TECHNICKÉHO KONOPÍ !

Právě v tyto dny se v České republice začíná pomalu rozbíhat sklizeň technického konopí. První sklizeň proběhla už koncem srpna na Moravě, kde bylo úspěšně sklizeno prvních 100 ha konopí na vlákno.

Kdo tedy má zájem se podívat, jak a hlavně čím se sklízí konopí, může si s pěstiteli na níže uvedených kontaktech osobně domluvit na konkrétním termínu a podívat se na vlastní oči, jak taková sklizeň probíhá.

Zítra, tj. 19. 9. 2007 proběhne Polní den konopí v Chrašticích na Příbramsku, sklízet bude pan Václav Říha se svým prototypem zn. DEUTZ – FAHR, více informací naleznete na www.zelenapumpa.cz, další avizovaná sklizeň tech. konopí proběhne cca za 14 dní na Rakovnicku, více informací podá pan Václav Lapka, kontakt 602 386 369, dále pak na Mělnicku, více informací podá pan Svatopluk Zachoval, kontakt 603 777 234, na Teplicku podá informace pan Tomáš Beneš, kontakt 775 557 225.

Později se chystá sklizeň i u pana ing. Josefa Benedikta, můžete volat na číslo 603 295 026.

Zároveň hledáme pěstitele tech. konopí už pro rok 2008!

Pokud tedy máte zájem i o pěstování, můžete se ozvat buď na adresu svaz@konopi.info, nebo siroka@konopi.info Zároveň připravujeme již III. Valnou hromadu Konopářského svazu České republiky, včetně odborného semináře o pěstování a využití tech. konopí .

Konkrétní termín a místo konání včetně programu a přihlášek včas zveřejníme.

Marie Široká, kontakt: siroka@konopi.info, mobil: +420 777145787, Konopářský svaz České republiky www.konopi.info