Konopářský svaz České republiky
Technické konopí jako alternativa pro český venkov

NĚMECKO POPTÁVÁ  PĚSTOVÁNÍ TECHNICKÉHO KONOPÍ V ČESKÉ REPUBLICE !!!

10/09/07

NĚMECKO POPTÁVÁ  PĚSTOVÁNÍ TECHNICKÉHO KONOPÍ V ČESKÉ REPUBLICE !!! Vážení „konopáři“,  návštěvníci našich  webových stránek,  zdravím Vás a posílám Vám následující aktuální informaci. Na náš svaz se oficiálně obrátila jistá německá společnost, která se představila jako dceřinná společnost provinční pojišťovny, a která má zájem, abychom pro ni u nás, tj. v České republice, pěstovali tech. […]

NĚMECKO POPTÁVÁ  PĚSTOVÁNÍ TECHNICKÉHO KONOPÍ V ČESKÉ REPUBLICE !!!

Vážení „konopáři“,  návštěvníci našich  webových stránek,  zdravím Vás a posílám Vám následující aktuální informaci.

Na náš svaz se oficiálně obrátila jistá německá společnost, která se představila jako dceřinná společnost provinční pojišťovny, a která má zájem, abychom pro ni u nás, tj. v České republice, pěstovali tech. konopí. Ona pojišťovna má přitom roli investora a vybavuje svou dceřinnou společnost všemi potřebnými finančními prostředky.

Cílem této společnosti je vybudovat celosvětově první zařízení na zpracování konopí, které bude produkovat podle průmyslových měřítek, od předávání informací až po finální produkt, tedy něco na způsob našich aktivit. Avizované množství konopné slámy ke zpracování je 20.000 tun ročně.

Vybrali si sídlo v pohraniční oblasti, aby měli příznivé logistické cesty, jako např. Labe, za druhé ale také kvůli blízkosti do Čech nebo Polska.

Jejich zájem je realizovat část z 3000 ha plochy konopí, které potřebujeme, v Čechách.

 Není pro ně důležité zajistit první rok (2008), ale chtějí vstoupit do dlouhodobých vztahů pokud jde o prostředky a dodávky.

Nabízejí 100% záruku odběru na kauci nebo vkladem hotovosti.

Nabízejí i technickou podporu (od 800 – 1000 ha bychom investovali do sklízecí techniky) a velmi zajímavý údaj, chtějí platit slámu cenami, které se orientují podle evropské úrovně (asi 90-100 EUR/t)

Více informací získáte na adrese: siroka@konopi.info

Zdroj: Konopářský svaz České republiky

www.konopi.info