Konopářský svaz České republiky
Technické konopí jako alternativa pro český venkov

Otázky k biopalivům  http://ec.europa.eu/energy/res/consultation/biofuels_en.htm

25/05/07

Otázky k biopalivůmVeřejnou konzultaci o biopalivech, s nimi související nové legislativě a propagaci obnovitelné energie zahájila na svých internetových stránkách Evropská komise. Zajímá ji zejména, jak dosáhnout desetiprocentní podíl biopaliv a jak zajistit udržitelnost životního prostředí. Konzultace navazuje na přijatou energetickou politiku pro Evropu. Ta zahrnuje si dávé za cíl 20procentní podíl energie ze všech […]

Otázky k biopalivům
Veřejnou konzultaci o biopalivech, s nimi související nové legislativě a propagaci obnovitelné energie zahájila na svých internetových stránkách Evropská komise. Zajímá ji zejména, jak dosáhnout desetiprocentní podíl biopaliv a jak zajistit udržitelnost životního prostředí. Konzultace navazuje na přijatou energetickou politiku pro Evropu.

Ta zahrnuje si dávé za cíl 20procentní podíl energie ze všech obnovitelných zdrojů, tedy i včetně vody, větru a slunce, do roku 2020 a deset procent biopaliv v dopravě. Konzultace by měla komisi pomoci dostat tyto politikou dané cíle do nové legislativy. Komise očekává názory podnikatelů, nevládních organizací, odborníků a zainteresovaných stran na následující čtyři otázky:
 Jak navrhnout udržitelný systém biopaliv?
 Jak by se měly monitorovat dopady na využití půdy?
 Jak by se mělo povzbudit využití biopaliv druhé generace?
 Co je dále třeba udělat, aby se umožnilo dosáhnout desetiprocentního podílu biopaliv v dopravě?
Konzultace poběží do 4. června 2007 na adrese http://ec.europa.eu/energy/res/consultation/biofuels_en.htm.

Zdroj: Agroweb