Konopářský svaz České republiky
Technické konopí jako alternativa pro český venkov

Tisková zpráva

04/08/06

Tisková zpráva
KSČR: Výzva návštěvníkům

Tisková zpráva

KSČR: Výzva návštěvníkům

Konopářský svaz České republiky

02.08.2005

S konopářským pozdravem "Ať roste konopí!" zdravím  všechny návštěvníky PressPortálu 🙂

Zhruba po 50ti  letech se na česká pole začíná ve větší míře navracet pěstování technického konopí, které letos zemědělci zaseli  zhruba na 140 hektarech půdy. Po této plodině začíná být velká poptávka, protože celý svět včetně  Evropy hledá rychle obnovitelné zdroje energie a surovin.   Z technického konopí se  dají vyrobit tkané i netkané textilie, tzv. geotextilie, výplně pro  automobilový průmysl, pazdeří lze využít jako  stelivo pro zvířata, nebo pro energetické účely, na výrobu  peletek a briket. Dále se využívá  v papírenském průmyslu, v potravinářství, v kosmetice, v zemědělství jako krmivo,  pro sportovní využití – na  výrobu snowboardů a skateboardů,  velmi perspektivní je i ve stavebnictví, jako tepelná a zvuková stavební izolace, pro výrobu desek, stavebních příček, nebo jako přídavek do spojovacích směsí. Technické konopí je opravdu velmi všestranně využitelné, dá se z něj vyrobit až 20 000 druhů různých recyklovatelných výrobků.  

Technické konopí nemá s drogami nic společného,"  proto se obracíme na  širokou veřejnost s touto výzvou:

VÝZVA:

V současné době se na polích České republiky pěstuje na několika místech technické konopí, které neobsahuje THC!!!

Žádáme veřejnost, aby ho v klidu nechala růst !!!

Technické konopí – konopí seté – Cannabis sativa L.  obsahuje méně než 0, 2 % omamných látek THC!

Na první pohled je i patrný rozdíl ve vzrůstu rostlin. Indické konopí dorůstá max. 1m – 1,20 m,  technické konopí dosahuje výšky 4 m – 6 m a více. 

Vyhovuje všem platným  zákonům a předpisům České republiky a EU pro pěstování konopí jako zemědělské plodiny. Příznivci marihuany užívají Konopí indické – Cannabis indica, které obsahuje mnohonásobně vyšší koncentrace  THC!!! Tudíž užívání technického konopí nezpůsobuje očekávaný stav, naopak, při jeho užití může dojít k otravě Oxidem uhelnatým.

Děkujeme Vám.  "Ať roste konopí!"

O společnosti KSČR

Konopářský svaz České republiky je nevládní, zájmovou organizací, která sdružuje konopáře, tj.pěstitele,prvozpracovatele a zpracovatele technického konopí, textilní a další výrobce, obchodní organizace, výzkumné ústavy, vysoké a odborné školy, uživatele, přátele a další instituce a sdružení, zaměřené na průmyslovou a energetickou rostlinu Cannabis sativa L. – konopí seté.

Cílem a účelem činnosti Konopnářského svazu České republiky je zastupovat a hájit zájmy konopářů a konopnářství v České republice a spolupráce se zahraničím.

Svaz je zřízen podle zákona 83/1990 Sb. o sdružování občanů.

Více informací o společnosti

Zdroj: http://pressportal.cz/kscr/tz/19-vyzva-navstevnikum/