Konopářský svaz České republiky
Technické konopí jako alternativa pro český venkov

Zelení chtějí urychlit zavádění alternativních pohonných hmot v automobilech

19/03/06

Strana zelených hodlá urychlit zavádění alternativních pohonných hmot v automobilech, pokud bude úspěšná v červnových volbách do sněmovny.

Zelení chtějí urychlit zavádění alternativních pohonných hmot v automobilech

Strana zelených hodlá urychlit zavádění alternativních pohonných hmot v automobilech, pokud bude úspěšná v červnových volbách do sněmovny. Technické překážky v tomto směru středočeští zástupci strany nevidí, jen politické a právní. Na důkaz toho představili speciálně upravenou Škodu Octavii s možností pohonu na řepkový olej novinářům v Mladé Boleslavi.

Předseda krajské organizace strany Jiří Čejka upřesnil, že vůz speciálně upravený v Německu dokáže jezdit i na konopný a slunečnicový olej. Zelení poukázali na to, že podle současné legislativy v tuzemsku není řepkový olej na rozdíl od některých evropských zemí zařazen mezi oficiální paliva. Přesto hodlají s dvěma takto upravenými vozy postupně v rámci předvolební kampaně navštívit všechny kraje v republice.
Podle Čejky i automobilky přehodnotí své záměry a podpoří alternativní pohonné hmoty, pokud bude dostatečná společenská poptávka a jízdy auty s alternativními pohony budou ekonomicky výhodné i pro řidiče. Mluvčí automobilky Škoda Auto Evžen Krauskopf ale prohlásil, že firma zatím nemá záměr vyrábět auta s alternativním pohonem a v nejbližší budoucnosti s tím ani nepočítá.


Zdroj: Agroweb 17.3.2006