Konopářský svaz České republiky
Technické konopí jako alternativa pro český venkov

PROSBA O POMOC! PROSBA O POMOC! PROSBA O POMOC !

11/11/05

Připravujeme pro širokou laickou i odbornou veřejnost vydání populárně naučné publikace, zaměřené na pěstování a zpracování technického konopí.

PROSBA O POMOC!

 

Vážení návštěvníci našich stránek, obracíme se na Vás s prosbou o pomoc.

Připravujeme pro širokou laickou  i odbornou veřejnost vydání populárně naučné publikace, zaměřené na pěstování a zpracování technického konopí. Tato publikace by měla být praktickým, užitečným rádcem a pomocníkem pro všechny, kdo se zajímají o tuto všestranně využitelnou rostlinku  a napomoci tak zbořit mýtus, že  konopí je jen droga.

Konopí seté provází člověka po celém světě prakticky už několik tísíc let. Dokáže uživit, ohřát, obléknout, dají se z něj postavit domy,  vyrobit velmi kvalitní, trvanlivý papír a mnoho dalších věcí. Zvláště v dnešní době si zaslouží  velkou míru péče a pozornosti Člověka.   

Ve světě i v  zemích EU se dnes bežně pěstuje a zpracovává.  U nás je zatím “ Popelkou“. Proto se snažíme,  aby se navrátilo tam, kde kdysi bylo a kam patří – i na česká  pole a do běžného, každodenního života nás všech. 

Proto se  na Vás obracíme s prosbou, sháníme informace z dob dávno minulých, jakékoliv,  staré knihy, časopisy atd., nebo různé malůvky, obrázky, kde jsou vyobrazeny zemědělské stroje, nebo samotné záznamy zpracování konopí, případně staré fotografie a  výrobky z něj. Prostě vše, co se kde  z konopí zachovalo.  

Veškeré informace, jakýkoliv materiál zasílejte, prosím, na adresu: Konopářský svaz České republiky, Marie Široká, Janovská 374, 109 00 Praha 10, případně se ozvěte  na telefon 777145787, 777807923, nebo e-mailovou adresu siroka@konopi.info, svaz@konopi.info

 

Budeme vděčni za jakoukoliv pomoc, která nám pomůže zmapovat historii pěstování a zpracování konopí v České republice ( případně i na Slovensku).

Předem velmi děkujeme.

S konopářským pozdravem „Ať roste konopí!“  za všechny členy svazu zdraví a hezký podzim přeje M.Široká