Konopářský svaz České republiky
Technické konopí jako alternativa pro český venkov

KONO-BUSINESS 2005 – Ze života konopí

07/05/05

Již třetí ročník veletrhu hospodářského využití konopí pořádá občanské sdružení Konopa od 18. do 22. května na českobudějovickém Výstavišti. Návštěvníci budou mít příležitost seznámit se s životním cyklem jedné z nejstarších kulturních rostlin – konopí.


Jádro expozice tvoří živé rostliny, tradiční ruční zpracování, oděvy, kosmetika, stavebniny či na místě připravené konopné občerstvení. „Cílem veletrhu je seznámit širokou veřejnost s užitkem, který z obnovení hospodářského využití konopí plyne zemědělcům, výrobcům, obchodníkům, spotřebitelům a především životnímu prostředí. Doprovodný odborný seminář usiluje o podnícení dalšího rozvoje tohoto znovu se rodícího hospodářského odvětví prohloubením spolupráce výzkumné a podnikatelské sféry“, uvedl mluvčí o. s. Konopa Michal Ruman.


 


O. s. Konopa je ekologickou organizací, která přípravou KONO-BUSINESSU 2005 navazuje na tradici založenou v letech 2000 a 2001. Pod heslem PRÁCE, OBŽIVA, LÉK a RADOST svou činností od roku 1999 přispívá ke zvyšování povědomí veřejnosti o jiném než omamném využití konopí. „Je třeba, aby lidé pochopili, jak obrovskou příležitost pro vyřešení dnešní globální ekologické a civilizační krize konopí jako obnovitelný surovinový zdroj představuje. Doufáme, že letošní veletrh tomuto uvědomění napomůže“, shrnuje smysl veletrhu Michal Ruman.


 
Více na www.konopa.cz


 

Zařazeno v AKTUALITY