Konopářský svaz České republiky
Technické konopí jako alternativa pro český venkov

Konopářský svaz České republiky

10/03/05

Vítejte na našem webu

 

Vítejte na stránkách Konopářského svazu ČR

Dobrý den

Jsem potěšení Vaší návštevou na našich stránkách. Náš web se zabývá pěstováním, zpracováním a dalším využitím technického konopí v ČR. Nově nás také můžete navštívit každý čtvrtek v našem poradenském a informačním centru na ÚZPI v Praze 2, ve Slezské ulici č.7.

 

Semináře pro jaro 2005

„Technické konopí, nová šance pro venkov“

 

od 16.3. bude probíhat cyklus seminářů o možnostech pěstování technického konopí v ČR. První se uskuteční v Pavlíkově u Rakovníka. Po této akci se budou semináře opakovat každou středu až do konce dubna.

více zde…

 

Členství ve svazu

 

Chcete-li se stát členem našeho svazu, klikněte zde

 

 

 

Nové kontaktní centrum v Praze na ÚZPI
Rádi Vám tímto oznamuje zahájení provozu našeho nového informačního centra na Ústavy zemědělských a potravinářských informací v Praze 2, Slezská 7 (nám. Míru). Návštěvní hodiny budou každý čtvrtek od 10 do 16 hod. Přicházet můžete bez ohlášení, nebo si můžete dohodnout schůzku

 

 

Hledáme pěstitele technického konopí na rok 2005
Rok od roku narůstá v ČR spotřeba konopné suroviny
geometrickou řadou. Nynější poptávka po konopí je v dnešních dnech uspokojována dovozem suroviny ze zahraničí. Jelikož v čechách leží řádově 1 mil. hektarů ladem, chceme tímto našemu
zemědělství a průmyslu nabídnout novou alternativu.

 

Hledáme starý samovaz i ke šrotu
Sklizeň technického konopí je věc náročná a ještě stále se vyvíjející. Chtěli bychom navázat na zkušenosti našich dědů se sklízením konopí snopovým samovazem.

Zařazeno v AKTUALITY