Navigace
HEMP AGENCY
HEMP ASSOCIATION OF THE CZECH REPUBLIC
HEMP IN THE WORLD
HEMP MUSEUM OF THE CZECH REPUBLIC
AKTUALITY
PŘIPRAVUJEME
KONOINFOONLINE
O SVAZU
MOŽNOST ČLENSTVÍ
KONOPÍ SETÉ - CANNABIS SATIVA - L.
PORADENSTVÍ
Odborné poradenství
Všeobecné informace
INFOMATERIÁLY K TISKU
LEGISLATIVA
REGIONÁLNÍ PORADENSKÁ A INFORMAČNÍ CENTRA
ZPRACOVATELSKÁ CENTRA
FOTOGALERIE
FILMY A VIDEA
ODBYTOVÁ ORGANIZACE KSČR
INZERCE
E- SHOP
ODKAZY
VÝZKUMNÉ PROJEKTY
PRO ČLENY
PROJEKT ZELENÁ PRO ŽIVOT - OCHRANA PŘÍRODY A ŽIVOTA V NÍ
ARCHIV
Mapa serveru

Uživatelský přístup
  Uživatel:
  Heslo:
 registrovaný uživatel

Web informace
Dnes : st - 20.2.2019
Svátek má : Oldřich
Kontaktní email
Nastavit jako titulní stránku
Přidat mezi oblíbené stránky


POLICIE SI NA UNIVERZITĚ OBJEDNALA PĚSTOVÁNÍ KONOPÍ. MÍSTO POSUDKU MAJÍ PROBLÉMY.

Poslat článek emailem Vytisknout článek Článek : 133597 ; Vydáno : 22.1. 2015 ; Autor : -mš-
Podezření, že vysoká škola na objednávku policistů porušila zákon.
fiogf49gjkf0d

POLICIE SI NA UNIVERZITĚ OBJEDNALA PĚSTOVÁNÍ KONOPÍ. MÍSTO POSUDKU MAJÍ PROBLÉMY.

PRAHA - Na začátku stála přílišná horlivost, která skončila silným podezřením, že vysoká škola na objednávku policistů porušila zákon. Mendelova univerzita v Brně pěstovala pro ostravskou kriminálku marihuanu s vysokým obsahem účinné látky THC. Náhodná kontrola zjistila, že k tomu nemá žádné povolení a chybí jí jakákoli dokumentace.

Studenti Mendelovy univerzity si o tom dlouho šuškali. Jejich pozornost přitahoval průhledný skleník na střeše jedné z budov tamějšího kampusu. Byl plný rostlin marihuany, na jejíž pěstování škole podle všeho chybělo povolení. Vystavila se tak podezření, že porušila zákon.

Univerzitní pěstitelské dobrodružství navíc vzniklo na popud ostravské policie a úzce souvisí s předloňským zátahem na growshopy. Kriminalisté po něm totiž zadali univerzitě znalecký posudek, jenž měl dokázat, že ze zabavených semen lze vypěstovat marihuanu obsahující nepovolené množství THC.

Informace o experimentu za hranou zákona by se nejspíš nikdy neprovalila, kdyby se škola neprozradila sama před kontrolou ze Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL). „Přihlásili se do tendru na dodávání léčebného konopí, kvalita jejich žádosti však byla dost mizerná až katastrofální,“ vzpomíná dnes již bývalý inspektor, který skleník objevil. Nepřeje si uvádět jméno, server Lidovky.cz ho nicméně zná.

Kontrolu z úřadu zajímaly prostory, které chtěla škola k pěstování léčebného konopí používat. Při obchůzce se však ukázalo, že v jednom ze skleníků už marihuana roste. Léčebným účelům ale nesloužila. „Řekli mi, že s policií spolupracují na dokazování trestné činnosti těm, kdož distribuovali semena konopí, aby posloužili v trestním řízení,“ uvedl exzaměstnanec SÚKL.

Rostlin podle něj nebylo málo. „Šlo o jednu z lodí skleníku na střeše školy, která je nejblíže k menze. Bylo to tedy tak na 20 metrech čtverečních, rostlin tam mohlo být zhruba sto. Nerozlišili ale, co z toho je, či není legální. Tvrdili, že semen dostali celou velkou tašku,“ popsal zdroj.

Největší šok ovšem úředníka čekal ve chvíli, kdy se začal zajímat o detailní příběh a stav rostlin. „Na dotaz, zda mají povolení na nakládání s omamnými a psychotropními látkami, odpověděli, že nikoliv. Přitom to musí mít každá lékárna. Neměli ani podklady k měření, ani verifikovanou metodu, kterou by tyto látky stanovovali,“ diví se dodnes.

Myšlenka, že by takové rostliny konopí sloužily jako důkaz u soudu, je podle něj absurdní. „Pokud máte stanovovat množství látek, musí být přísně dodržena metodika a musí odpovídat nějakým standardním podmínkám. Tohle standardní nebylo, obsah látek by tak v žádném případě neodpovídal,“ upozorňuje.

Když se od školy snažil zjistit, jak je něco podobného možné, odpověď nedostal. „Nebyli schopni to vysvětlit, jen se odvolávali na policii,“ popisuje. Nález obratem nahlásil nadřízeným a policii: „Oznámil jsem to v Praze, zabývali se tím, ale následně případ odložili.“

Sama Mendelova univerzita se neobvyklým pěstitelským pokusem nechce příliš chlubit. „Děkujeme za zájem o dění na naší univerzitě. Mendelova univerzita v Brně loni provedla smluvní výzkum ve spolupráci s Policií České republiky. Vzhledem k této skutečnosti vám další informace a komentář smí poskytnout pouze zástupce policie,“ odmítl otázky serveru Lidovky.cz mluvčí Radovan Kramář.

Znalecký posudek zadala ostravská kriminální policie pod dozorem tamního okresního zastupitelství. Unisono ale mlčí. Podle policistů si právo informovat vyhradilo zastupitelství, žalobci ale citlivou záležitost komentovat nechtějí. „Vzhledem k tomu, že vyšetřování nadále probíhá, využila dozorující státní zástupkyně oprávnění podle trestního řádu a v této věci nebudou ani nadále poskytovány žádné informace,“ vzkázala jen mluvčí zastupitelství Barbora Zajícová.

Od policie tak věc okomentoval pouze šéf Národní protidrogové centrály Jakub Frydrych, k němuž se informace o naditém univerzitním skleníku dostala přes Státní ústav pro kontrolu léčiv. O alarmují situaci prý s ostravskými kolegy mluvil.

„V souvislosti s growshopy byl policií v nějaké konkrétní trestní věci přibrán znalec. V dané době tam došlo k inspekci ze Státního ústavu pro kontrolu léčiv, která zjistila nesoulad s právním postavením onoho pracoviště: může nakládat s nelegálními látkami nicméně podle loňské novely nemělo speciální povolení k pěstování konopí pro omezené vědecko-technické účely,“ připustil.

Odmítá nicméně, že škola s detektivy porušila zákon. „Trestní odpovědnost bych tam nevyvozoval, vždy se musíme dívat na nějakou společenskou škodlivost. To musí posoudit ministerstvo zdravotnictví,“ míní Frydrych.

Neobvyklou aktivitu zkoumala také městské a krajské zastupitelství v Brně. Obrátil se na ně dlouholetý konopný aktivista Dušan Dvořák. „Konstatovala jsem, že vše bylo v pořádku. Byli přibráni jako znalecký ústav v rámci trestního řízení,“ řekla serveru Lidovky.cz státní zástupkyně Milena Hojovcová.

I podle ní univerzita neporušila zákon. „Že by se dopustili trestného činu a pěstovali tam marihuanu, to se nedělo. Dělali to proto, že jim to nařídila policie v rámci znaleckého posudku. Nějakou metodiku a zkušenosti mít musí, když je zastupitelství přibralo,“ argumentuje státní zástupkyně. Věc tak bude mít dohru zřejmě pouze ve správním řízení. Musí se ještě objasnit, jestli škola mohla vysadit rostliny marihuany, či ne.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/policiste-si-nechali-pestovat-marihuanu-na-univerzite-povoleni-nemela-13e-/zpravy-domov.aspx?c=A150121_161005_ln_domov_ogo

 

 

 


Aplikace
Diskuzní fórum
Agronavigátor Set

Kalendář akcí
Předchozí měsíc únor 2019 Přístí měsíc
Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Dnešní články
HVG družstvo bylo založeno v roce 2010 a specializuje se na trh s e-commercí. jeho tým nabízí prodejcům a výrobcům účinnou cestu, jak přivést jejich produkty na evropský trh.

">

HVG DRUŽSTVO

Pro všechny zájemco o problematiku léčebného, a nejen léčebného konopí, ve formě placených přednášek, nebo besed">

PŘEDNÁŠKY, NEBO BESEDY  NA TÉMA LÉČEBNÉ KONOPÍ

Izrael zlegalizoval vývoz lékařské marihuany, má nastartovat  ekonomiku.

">

IZRAEL  ZLEGALIZOVAL VÝVOZ LÉKAŘSKÉ MARIHUANY

Ministerstvo zemědělství ČR  schválilo a zveřejnilo  Zásady pro poskytování národních dotací  v roce 2019

">

DOTACE ROK 2019

9.  ročník mezinárodního veletrhu konopí a léčivých bylin">

CANNAFEST 2018

Pozvánka na  " Polní den lnu a konopí "

">

POLNÍ DEN LNU A KONOPÍ ROK 2018

15. ROČNÍK MEZINÁRODNÍ KONFERENCE EVROPSKÉ KONOPÁŘSKÉ ASOCIACE EIHA 2018

CANADA MOVES A STEP CLOSER TO LEGALISING MARIJUANA

An active compound in marijuana called tetrahydrocannabinol (THC) has been found to promote the removal of toxic clumps of amyloid beta protein in the brain, which are thought to kickstart the progression of Alzheimer's disease.

">

MARIJUANA COMPOUD REMOVES TOXIC ALZHEIMER´S PROTEIN FROM THE BRAIN 

Countries in the Danube Region have put hemp at the center of a roadmap for the EU’s DanuBioValNet project that aims to develop a sustainable growth policy for bio-based value chains.

">

HEMP SEEN AS KEY TO DEVELOPMENT IN DANUBE COUNTRIES

Navštivte také
Zobrazit předchozí počet záznamů : 60 Zobrazit následující
HEMP AGENCY - PRVNÍ ČESKÁ KONOPNÁ REKLAMNÍ AGENTURA

HEMP AGENCY - PRVNÍ ČESKÁ KONOPNÁ REKLAMNÍ AGENTURA
MINISTERSTVO ZEMĚDĚLSTVÍ ČR

MINISTERSTVO ZEMĚDĚLSTVÍ ČR
ÚSTAV ZEMĚDĚLSKÉ EKONOMIKY A INFORMACÍ

ÚSTAV ZEMĚDĚLSKÉ EKONOMIKY A INFORMACÍ
VÝZKUMNÝ ÚSTAV ZEMĚDĚLSKÉ TECHNIKY

VÝZKUMNÝ ÚSTAV ZEMĚDĚLSKÉ TECHNIKY
VÝZKUMNÝ ÚSTAV ROSTLINNÉ VÝROBY

VÝZKUMNÝ ÚSTAV ROSTLINNÉ VÝROBY
AGRÁRNÍ KOMORA ČESKÉ REPUBLIKY

AGRÁRNÍ KOMORA ČESKÉ REPUBLIKY
 APIC-AK AGRÁRNÍ PORADENSKO INFORMAČNÍ CENTRUM AGRÁRNÍ KOMORY ČR

APIC-AK AGRÁRNÍ PORADENSKO INFORMAČNÍ CENTRUM AGRÁRNÍ KOMORY ČR
KRAJSKÉ INFORMAČNÍ STŘEDISKO STŘEDOČESKÉHO KRAJE

KRAJSKÉ INFORMAČNÍ STŘEDISKO STŘEDOČESKÉHO KRAJE
KRAJSKÉ INFORMAČNÍ STŘEDISKO ÚSTECKÉHO KRAJE

KRAJSKÉ INFORMAČNÍ STŘEDISKO ÚSTECKÉHO KRAJE
SPOLEK TRAWA

SPOLEK TRAWA
SDRUŽENÍ PRO BIOMASU

SDRUŽENÍ PRO BIOMASU
SVAZ PRŮMYSLU A DOPRAVY ČESKÉ REPUBLIKY

SVAZ PRŮMYSLU A DOPRAVY ČESKÉ REPUBLIKY
STŘEDISKO EKOLOGICKÉ VÝCHOVY HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY

STŘEDISKO EKOLOGICKÉ VÝCHOVY HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY
INTERNETOVÝ PORTÁL PRO TRVALE UDRŽITELNÝ ŽIVOT

INTERNETOVÝ PORTÁL PRO TRVALE UDRŽITELNÝ ŽIVOT
INFORMAČNÍ PORTÁL EU V ČR

INFORMAČNÍ PORTÁL EU V ČR
INZERTNÍ, INFORMAČNÍ A ZÁBAVNÍ PORTÁL S PŘEVÁŽNĚ ZEMĚDĚLSKOU TÉMATIKOU

INZERTNÍ, INFORMAČNÍ A ZÁBAVNÍ PORTÁL S PŘEVÁŽNĚ ZEMĚDĚLSKOU TÉMATIKOU
PORTÁL PLNÝ INFORMACÍ A ZÁBAVY

PORTÁL PLNÝ INFORMACÍ A ZÁBAVY
RODINNÝ ČASOPIS O ALTERNATIVNÍCH CESTÁCH KE ZDRAVÍ

RODINNÝ ČASOPIS O ALTERNATIVNÍCH CESTÁCH KE ZDRAVÍ
ALTERNATIVNÍ ENERGIE informace o obnovitelných zdrojích

ALTERNATIVNÍ ENERGIE informace o obnovitelných zdrojích
ENERGY CENTRE ČESKÉ BUDĚJOVICE poradenské středisko

ENERGY CENTRE ČESKÉ BUDĚJOVICE poradenské středisko
Ekologie, nízkoenergetické bydlení, zelená energie

Ekologie, nízkoenergetické bydlení, zelená energie
OCHRANA ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ A UDRŽITELNÝ ROZVOJ

OCHRANA ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ A UDRŽITELNÝ ROZVOJ
SPOLEČNOST RPO OCHRANU PŮDY V ČR

SPOLEČNOST RPO OCHRANU PŮDY V ČR
ČESKÝ SVAZ OCHRÁNCŮ PŘÍRODY JARO JAROMĚŘ

ČESKÝ SVAZ OCHRÁNCŮ PŘÍRODY JARO JAROMĚŘ
ČSOP Vlašim

ČSOP Vlašim
CANNABE OBCHOD, ZPROSTŘEDKOVÁNÍ, REKLAMA A PROPAGACE TECHNICKÉHO KONOPÍ, KONOPNÝCH VÝROBKŮ A PRODUKTŮ.

CANNABE OBCHOD, ZPROSTŘEDKOVÁNÍ, REKLAMA A PROPAGACE TECHNICKÉHO KONOPÍ, KONOPNÝCH VÝROBKŮ A PRODUKTŮ.
SLOVENSKO A CANNABIS SATIVA - L.

SLOVENSKO A CANNABIS SATIVA - L.
PĚSTOVÁNÍ A VYUŽITÍ KONOPÍ SETÉHO NA SLOVENSKU

PĚSTOVÁNÍ A VYUŽITÍ KONOPÍ SETÉHO NA SLOVENSKU
KONOPNÉ A JINÉ PŘÍRODNÍ MATERIÁLY

KONOPNÉ A JINÉ PŘÍRODNÍ MATERIÁLY
IZOLAČNÍ MATERIÁLY Z KONOPÍ

IZOLAČNÍ MATERIÁLY Z KONOPÍ
KOKOSOVÉ SÍTĚ, ROHOŽE A VÁLCE

KOKOSOVÉ SÍTĚ, ROHOŽE A VÁLCE
KONOPNÉ POTRAVINY

KONOPNÉ POTRAVINY
BIOSFERA JEZTE ZDRAVĚ BIOPOTRAVINY, PŘÍRODNÍ KOSMETIKA, EKODROGERIE

BIOSFERA JEZTE ZDRAVĚ BIOPOTRAVINY, PŘÍRODNÍ KOSMETIKA, EKODROGERIE
BIOSLUNEČNICE - ZDRAVÁ VÝŽIVA

BIOSLUNEČNICE - ZDRAVÁ VÝŽIVA
CANNADRINK KONOPNÉ NÁPOJE

CANNADRINK KONOPNÉ NÁPOJE
HEMP VALLEY BERR  NOVOPACKÉ PIVO S EXTRAKTEM Z KONOPÍ

HEMP VALLEY BERR NOVOPACKÉ PIVO S EXTRAKTEM Z KONOPÍ
ZDRAVOTNÍ KONOPNÁ KOSMETIKA

ZDRAVOTNÍ KONOPNÁ KOSMETIKA
KONOPNÁ KOSMETIKA CANNADERM

KONOPNÁ KOSMETIKA CANNADERM
INCOR MÉDICA - PŘÍRODNÍ FARMACEUTICKÁ KOSMETIKA

INCOR MÉDICA - PŘÍRODNÍ FARMACEUTICKÁ KOSMETIKA
PRODUKTY Z LÉČIVÉHO KONOPÍ

PRODUKTY Z LÉČIVÉHO KONOPÍ
ZDRAVOTNICKÉ PRODUKTY A POTRAVINY Z KONOPÍ

ZDRAVOTNICKÉ PRODUKTY A POTRAVINY Z KONOPÍ
INTERNETOVÝ OBCHOD S PŘÍRODNÍMI PRODUKTY

INTERNETOVÝ OBCHOD S PŘÍRODNÍMI PRODUKTY
VÝROBA PŘÍRODNÍCH PRODUKTŮ

VÝROBA PŘÍRODNÍCH PRODUKTŮ
Léčivé bylinky, zázračné rostliny a další dary přírody

Léčivé bylinky, zázračné rostliny a další dary přírody
PŘÍRODNÍ A BYLINNÁ KOSMETIKA, KONOPNÉ PRODUKTY, EKODROGERIE

PŘÍRODNÍ A BYLINNÁ KOSMETIKA, KONOPNÉ PRODUKTY, EKODROGERIE
PŘÍRODNÍ KOSMETIKA A DOPLŇKY STRAVY

PŘÍRODNÍ KOSMETIKA A DOPLŇKY STRAVY
VALAŠSKÉ MUZEUM V PŘÍRODĚ ROŽNOV POD RADHOŠTĚM

VALAŠSKÉ MUZEUM V PŘÍRODĚ ROŽNOV POD RADHOŠTĚM
PROVAZNICKÉ MUZEUM - DEŠTNÁ U JINDŘICHOVA HRADCE

PROVAZNICKÉ MUZEUM - DEŠTNÁ U JINDŘICHOVA HRADCE
ORGANIZACE NA OCHRANU PRÁV ZVÍŘAT

ORGANIZACE NA OCHRANU PRÁV ZVÍŘAT
NADACE NA OCHRANU ZVÍŘAT

NADACE NA OCHRANU ZVÍŘAT
PROJEKT, KTERÝ UPOZORŇUJE NA UTRPENÍ ZVÍŘAT

PROJEKT, KTERÝ UPOZORŇUJE NA UTRPENÍ ZVÍŘAT
ADOPCE CHRTŮ

ADOPCE CHRTŮ
Karbofuran stále zabíjí">KARBOFURAN ZABÍJÍ! POMOZTE HO ZASTAVIT!

KARBOFURAN ZABÍJÍ! POMOZTE HO ZASTAVIT!
PRACOVNÍ ODĚVY A OCHRANNÉ PRACOVNÍ POMŮCKY

PRACOVNÍ ODĚVY A OCHRANNÉ PRACOVNÍ POMŮCKY
VÝROBCE BRIKETOVACÍCH LISŮ

VÝROBCE BRIKETOVACÍCH LISŮ
STROJE PRO PRŮMYSL A ZEMĚDĚLSTVÍ

STROJE PRO PRŮMYSL A ZEMĚDĚLSTVÍ
Výzkum, vývoj, servis a transfer technologií v oblasti textilní předúpravy, barvení, tisku a specielních úprav.

Výzkum, vývoj, servis a transfer technologií v oblasti textilní předúpravy, barvení, tisku a specielních úprav.
EVROPSKÁ PRUMYSLOVÁ KONOPÁŘSKÁ ASOCIACE

EVROPSKÁ PRUMYSLOVÁ KONOPÁŘSKÁ ASOCIACE
KLATEX VÝROBA NETKANÝCH TEXTILIÍ

KLATEX VÝROBA NETKANÝCH TEXTILIÍ
STAVEBNÍ MATERIÁLY Z KONOPÍ A DALŠÍ PŘÍRODNÍ PRODUKTY

STAVEBNÍ MATERIÁLY Z KONOPÍ A DALŠÍ PŘÍRODNÍ PRODUKTY