Navigace
HEMP AGENCY
HEMP ASSOCIATION OF THE CZECH REPUBLIC
HEMP IN THE WORLD
HEMP MUSEUM OF THE CZECH REPUBLIC
AKTUALITY
PŘIPRAVUJEME
KONOINFOONLINE
O SVAZU
MOŽNOST ČLENSTVÍ
KONOPÍ SETÉ - CANNABIS SATIVA - L.
PORADENSTVÍ
Všeobecné informace
INFOMATERIÁLY K TISKU
LEGISLATIVA
REGIONÁLNÍ PORADENSKÁ A INFORMAČNÍ CENTRA
ZPRACOVATELSKÁ CENTRA
FOTOGALERIE
FILMY A VIDEA
ODBYTOVÁ ORGANIZACE KSČR
INZERCE
E- SHOP
ODKAZY
VÝZKUMNÉ PROJEKTY
PRO ČLENY
PROJEKT ZELENÁ PRO ŽIVOT - OCHRANA PŘÍRODY A ŽIVOTA V NÍ
ARCHIV
Mapa serveru

Uživatelský přístup
  Uživatel:
  Heslo:
 registrovaný uživatel

Web informace
Dnes : pá - 20.9.2019
Svátek má : Oleg
Kontaktní email
Nastavit jako titulní stránku
Přidat mezi oblíbené stránky


CARUN OTEVŘEL V ČESKU NĚKOLIK KONOPNÝCH LÉKÁREN

Poslat článek emailem Vytisknout článek Článek : 127844 ; Vydáno : 20.8. 2013 ; Autor : -mš-
Začal vyrábět kosmetické krémy z technického konopí, aby se vyhnul zákonným zákazům prodeje marihuany.
fiogf49gjkf0d

CARUN OTEVŘEL V ČESKU NĚKOLIK KONOPNÝCH LÉKÁREN

Interview:  18.3. 2013

Jiří Stabla: Při nabízení krémů z konopí mě někteří lidé měli za feťáka 

Carun otevřel v Česku několik konopných lékáren. Od letoška je možné používat konopí k léčebným účelům.

Začal vyrábět kosmetické krémy z technického konopí, aby se vyhnul zákonným zákazům prodeje marihuany. Dnes prodává zakladatel kosmetické značky Carun Jiří Stabla své zboží ve čtyřech vlastních prodejnách a na internetu. Denně prodá více než tři stovky mastí, olejů a gelů vyrobených z konopí. Nedávno zažil Stabla malé vítězství, když prezident podepsal novelu zákona o využití indického konopí pro léčebné účely.

HN: Jak jste se dostal k výrobě kosmetiky z konopí?

Moje partnerka trpěla kožními problémy a byl to právě krém z konopí, který jí pomohl. Rozhodl jsem se, že bych měl konopné produkty zprostředkovat i ostatním. Nejprve jsem pouze začal distribuovat kosmetiku z konopí od jiného českého výrobce. Jenže náš jediný partner najednou firmu prodal a nový majitel rapidně zvýšil cenu. Využil toho, že jsme měli hotové katalogy, které bychom jinak mohli vyhodit, takže jsme produkty prodávali i s minimálními maržemi. Tedy do chvíle, než do svých výrobků přestal přidávat konopí. Pak už nebyl důvod prodávat kosmetiku bez té nejcennější suroviny.

HN: Jak jste na to reagoval?

Začal jsem vyrábět vlastní kosmetiku a založil značku Carun. Byl jsem přesvědčený, že má smysl do výrobků přidávat extrakt i přesto, že je drahý. A potvrdilo se mi to. Rosteme i v době krize, ačkoliv jsme z konopné kosmetiky nejdražší. Firma, které jsme v našich začátcích dělali distributora, už dnes nefunguje.

HN: Co všechno je nutné vyjednat, než můžete začít prodávat vlastní kosmetiku?

Museli jsme vyřídit spoustu administrativy. V Česku to funguje tak, že výrobce ohlašuje takzvanou shodu. To znamená, že produkt neporušuje legislativu platnou na českém území. U zdravotnických prostředků je pak nutné doložit klinickou studii.

HN: Jak dlouho například trvá vývoj krému?

Například pleťový krém se nám podařilo vyladit na 122. pokus. Dlouho jsme hledali poměr přírodních látek, aby se spojily v krém dokonalé struktury. Řešili jsme i problém se vzácným druhem plodu jojoba, který jsme chtěli použít. Rodí se ho málo, a je proto velmi drahý. Hledali jsme alternativy, ale nakonec jsme kvůli obavám z horší kvality zůstali u něj. U výrobků pro intimní hygienu, které jsme vyvíjeli rok a půl, jsme chtěli použít jen přírodní látky, které příliš nepění. Strávili jsme spoustu času hledáním nejvhodnějšího poměru složek, abychom se vyhnuli chemickým přísadám.

HN: Jak jste se vypořádal s tím, že konopí je v Česku považované za drogu?

My používáme konopí seté neboli technické konopí, které má snížený obsah THC na 0,3 procenta a je legální. To ale neznamená, že tento druh konopí nemá farmakologické účinky. Látka, se kterou pracujeme, se jmenuje cannabidiol neboli CBD. Na rozdíl od THC nemá psychoaktivní účinky a ve skutečnosti se dá použít ještě komplexněji, jen se hodí k léčbě jiných potíží.

HN: Jak jste přesvědčoval zákazníky, aby se zbavili předsudků vůči konopí?

Chodil jsem do nejrůznějších obchodních řetězců a nabízel naše produkty lidem. Vlastně byl úspěch už v tom, když mi to jejich vedení dovolilo, kolikrát jsme museli zůstat stát před lékárnou nebo před obchodním centrem. Samozřejmě se na mě spousta lidí dívala skrz prsty jako na feťáka. Stovky krémů jsme rozdali zadarmo. Mazali jsme lidi na ulicích, aby se sami přesvědčili, že Carun funguje. Na druhou stranu se mezi lidmi našla i spousta těch, kteří konopnou kosmetiku znali od konkurence. Ti zase měli problém s tím, že na obalech neuvádíme, kolik procent konopí naše kosmetika obsahuje.

HN: A proč to neuvádíte?

Protože je to zavádějící. Pokud přípravek obsahuje dvacet procent konopí, ještě to neznamená, že se jedná o části s obsahem kanabinoidů, které jsou farmakologicky účinné. Každá rostlina má navíc jiný poměr kanabinoidů a není v našich silách to měřit u každého kusu zvlášť.

HN: Kolik se našlo mezi lidmi, které jste se snažil přesvědčit, pochybovačů?

Spousty, především mezi lékaři. Pořádali jsme přednášku o rakovině a působení kanabinoidů, přišli na ni dva doktoři, přestože jsme jich pozvali několik set. Několikrát se nám stalo při prezentacích, že se mezi posluchači objevili skeptici, kteří většinu lidí strhli s sebou a ti pak odešli, přestože je původně zajímalo, co se jim snažíme sdělit. Občas to bylo dost demotivující.

HN: Jak konopnou kosmetiku prodáváte dnes?

Ve vlastních konopných lékárnách, přes e-shopy. Otevřeli jsme Konopnou lékárnu v Letňanech, v Českých Budějovicích, v Litoměřicích, výrobky prodáváme i na zámku Konopiště. Máme rovněž síť vlastních prodejců, něco na způsob Avon Ladies. Dnes už nás distribuují také lékaři, a dokonce i policisté (smích).

HN: Jaká úskalí s sebou nese podnikání v konopném průmyslu?

Jsme pod neustálým dohledem. Nejspíš na nás chodí udání, protože kontroly si ve firmě podávají dveře. Odebírají nám vzorky, zkoumají je, jako by se nás pokoušely nachytat. Nedávno jsme dostali padesátitisícovou pokutu za to, že jsme měli drobnou chybu v klinické studii. Teď mi Česká lékárenská komora doporučuje, abych stáhl název Konopná lékárna.

HN: Z jakého důvodu?

Prý by v souvislosti s legalizací ostrého konopí pro léčebné účely mohl název pacienty zmást a mysleli by si, že nabízím produkty z marihuany. Jak ale mohou vědět, že je nebudu vyrábět, naopak se do toho nyní rádi pustíme.

HN: Jaké další konkrétní kroky po legalizaci nyní uděláte?

Rozhodně chceme vyrábět produkty s obsahem THC například pro paliativní léčbu, která zmírňuje utrpení nevyléčitelně nemocných. Koncepci už na to máme vypracovanou. Proto jsme také o legalizaci usilovali. Byly to i naše studie, které sloužily jako podklady pro hlasování v parlamentu. Nyní ale záleží na tom, zda dostaneme licenci k výrobě. Podmínky jejího získání přitom ještě nejsou stanoveny. Uvidíme.

HN: Pěstujete si vlastní konopí?

Něco ano, technické konopí je možné s certifikovaným osivem pěstovat na určité ploše i bez ohlášení, ale většinu objednáváme. Dnes už nás však čeští dodavatelé nestačí pokrýt, takže pro konopí musíme i za hranice. Kupujeme ho v Rakousku.

HN: Jaké máte s Carunem plány dál?

Expandujeme do zahraničí, dnes obchodujeme se Slovenskem, Německem, Srbskem i s Velkou Británií. V Česku budeme od letošního července zajišťovat péči o klienty v lázních ve Volarech. Máme připravený rašelinový zábal s konopím. Na konopí bude zčásti založená i podávaná strava.

 

Carun

První výrobky značky Carun vznikly před třemi lety v reakci na výpadek dodavatele ještě pod vlajkou ostravské firmy VlP. Dnes podniká Jiří Stabla pod značkou Carun Pharmacy, kterou založil loni. Firma v minulém roce dosáhla obratu v řádu desítek milionů korun. Má tým několika stálých pracovníků a síť několika stovek prodejců.

Jiří Stabla

Třicetiletý podnikatel vystudoval obor kuchař-číšník, poté začal pracovat ve firmě VlP, která stála i u zrodu kosmetické značky Carun. Vedle konopné kosmetiky chce rozjet řetězec rychlého občerstvení pro vegany a plánuje spustit web s veganskými recepty.

POD DOHLEDEM
Výroba zdravotnických produktů podléhá přísným předpisům a u těch z konopí navíc výrobce musí počítat s častými kontrolami.
FOTO: HN - TOMÁŠ ŠKODA

KONOPNÝ BYZNYS
Jiří Stabla, zakladatel kosmetické značky Carun, vsadil při podnikání na pleťové přípravky s extraktem konopí. Po počáteční nedůvěře lékařů i záklazníků firma slušně prosperuje.
FOTO: HN - TOMÁŠ ŠKODA

 

"My používáme konopí seté neboli technické konopí, které má snížený obsah THC na 0,3 procenta a je legální."

 

"Stovky krémů jsme rozdali zadarmo. Mazali jsme lidi na ulicích, aby se sami přesvědčili, že Carun funguje.

Zdroj: http://hn.ihned.cz/c1-59521860-jiri-stabla-pri-nabizeni-kremu-z-konopi-me-nekteri-lide-meli-za-fetaka

www.konopi.info


Aplikace
Diskuzní fórum
Agronavigátor Set

Kalendář akcí
Předchozí měsíc září 2019 Přístí měsíc
Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Dnešní články
Polní dny luskovin, lnu, konopí a kmínu, které se budou konat dne 26. - 27. 6. 2019 ">

POLNÍ DNY LUSKOVIN, LNU, KONOPÍ A KMÍNU

Celní správa České republiky zprovoznila dne 23. května 2019 webové stránky, poskytující  důležité informace pro pěstitele máku a konopí ohledně ohlašovací povinnosti.

">

OHLAŠOVACÍ POVINNOST PRO PĚSTITELE MÁKU A KONOPÍ

Newsletter MZe">

ZPRÁVY Z MINISTERSTVA ZEMĚDĚLSTVÍ  BŘEZEN 2019

Pro návštěvníky budou připraveny expozice věnované konopí, semenům,  pěstitelské indoor, nebo outdoor  technice a také expozice zaměřené na zahradní techniku  a další léčivé byliny.

">

KONOPEX OSTRAVA  2019

HVG družstvo bylo založeno v roce 2010 a specializuje se na trh s e-commercí. jeho tým nabízí prodejcům a výrobcům účinnou cestu, jak přivést jejich produkty na evropský trh.

">

HVG DRUŽSTVO

Pro všechny zájemco o problematiku léčebného, a nejen léčebného konopí, ve formě placených přednášek, nebo besed">

PŘEDNÁŠKY, NEBO BESEDY  NA TÉMA LÉČEBNÉ KONOPÍ

Izrael zlegalizoval vývoz lékařské marihuany, má nastartovat  ekonomiku.

">

IZRAEL  ZLEGALIZOVAL VÝVOZ LÉKAŘSKÉ MARIHUANY

Ministerstvo zemědělství ČR  schválilo a zveřejnilo  Zásady pro poskytování národních dotací  v roce 2019

">

DOTACE ROK 2019

9.  ročník mezinárodního veletrhu konopí a léčivých bylin">

CANNAFEST 2018

Pozvánka na  " Polní den lnu a konopí "

">

POLNÍ DEN LNU A KONOPÍ ROK 2018

Navštivte také
Zobrazit předchozí počet záznamů : 60 Zobrazit následující
HEMP AGENCY - PRVNÍ ČESKÁ KONOPNÁ REKLAMNÍ AGENTURA

HEMP AGENCY - PRVNÍ ČESKÁ KONOPNÁ REKLAMNÍ AGENTURA
MINISTERSTVO ZEMĚDĚLSTVÍ ČR

MINISTERSTVO ZEMĚDĚLSTVÍ ČR
ÚSTAV ZEMĚDĚLSKÉ EKONOMIKY A INFORMACÍ

ÚSTAV ZEMĚDĚLSKÉ EKONOMIKY A INFORMACÍ
VÝZKUMNÝ ÚSTAV ZEMĚDĚLSKÉ TECHNIKY

VÝZKUMNÝ ÚSTAV ZEMĚDĚLSKÉ TECHNIKY
VÝZKUMNÝ ÚSTAV ROSTLINNÉ VÝROBY

VÝZKUMNÝ ÚSTAV ROSTLINNÉ VÝROBY
AGRÁRNÍ KOMORA ČESKÉ REPUBLIKY

AGRÁRNÍ KOMORA ČESKÉ REPUBLIKY
 APIC-AK AGRÁRNÍ PORADENSKO INFORMAČNÍ CENTRUM AGRÁRNÍ KOMORY ČR

APIC-AK AGRÁRNÍ PORADENSKO INFORMAČNÍ CENTRUM AGRÁRNÍ KOMORY ČR
KRAJSKÉ INFORMAČNÍ STŘEDISKO STŘEDOČESKÉHO KRAJE

KRAJSKÉ INFORMAČNÍ STŘEDISKO STŘEDOČESKÉHO KRAJE
KRAJSKÉ INFORMAČNÍ STŘEDISKO ÚSTECKÉHO KRAJE

KRAJSKÉ INFORMAČNÍ STŘEDISKO ÚSTECKÉHO KRAJE
SPOLEK TRAWA

SPOLEK TRAWA
SDRUŽENÍ PRO BIOMASU

SDRUŽENÍ PRO BIOMASU
SVAZ PRŮMYSLU A DOPRAVY ČESKÉ REPUBLIKY

SVAZ PRŮMYSLU A DOPRAVY ČESKÉ REPUBLIKY
STŘEDISKO EKOLOGICKÉ VÝCHOVY HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY

STŘEDISKO EKOLOGICKÉ VÝCHOVY HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY
INTERNETOVÝ PORTÁL PRO TRVALE UDRŽITELNÝ ŽIVOT

INTERNETOVÝ PORTÁL PRO TRVALE UDRŽITELNÝ ŽIVOT
INFORMAČNÍ PORTÁL EU V ČR

INFORMAČNÍ PORTÁL EU V ČR
INZERTNÍ, INFORMAČNÍ A ZÁBAVNÍ PORTÁL S PŘEVÁŽNĚ ZEMĚDĚLSKOU TÉMATIKOU

INZERTNÍ, INFORMAČNÍ A ZÁBAVNÍ PORTÁL S PŘEVÁŽNĚ ZEMĚDĚLSKOU TÉMATIKOU
PORTÁL PLNÝ INFORMACÍ A ZÁBAVY

PORTÁL PLNÝ INFORMACÍ A ZÁBAVY
RODINNÝ ČASOPIS O ALTERNATIVNÍCH CESTÁCH KE ZDRAVÍ

RODINNÝ ČASOPIS O ALTERNATIVNÍCH CESTÁCH KE ZDRAVÍ
ALTERNATIVNÍ ENERGIE informace o obnovitelných zdrojích

ALTERNATIVNÍ ENERGIE informace o obnovitelných zdrojích
ENERGY CENTRE ČESKÉ BUDĚJOVICE poradenské středisko

ENERGY CENTRE ČESKÉ BUDĚJOVICE poradenské středisko
Ekologie, nízkoenergetické bydlení, zelená energie

Ekologie, nízkoenergetické bydlení, zelená energie
OCHRANA ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ A UDRŽITELNÝ ROZVOJ

OCHRANA ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ A UDRŽITELNÝ ROZVOJ
SPOLEČNOST RPO OCHRANU PŮDY V ČR

SPOLEČNOST RPO OCHRANU PŮDY V ČR
ČESKÝ SVAZ OCHRÁNCŮ PŘÍRODY JARO JAROMĚŘ

ČESKÝ SVAZ OCHRÁNCŮ PŘÍRODY JARO JAROMĚŘ
ČSOP Vlašim

ČSOP Vlašim
CANNABE OBCHOD, ZPROSTŘEDKOVÁNÍ, REKLAMA A PROPAGACE TECHNICKÉHO KONOPÍ, KONOPNÝCH VÝROBKŮ A PRODUKTŮ.

CANNABE OBCHOD, ZPROSTŘEDKOVÁNÍ, REKLAMA A PROPAGACE TECHNICKÉHO KONOPÍ, KONOPNÝCH VÝROBKŮ A PRODUKTŮ.
SLOVENSKO A CANNABIS SATIVA - L.

SLOVENSKO A CANNABIS SATIVA - L.
PĚSTOVÁNÍ A VYUŽITÍ KONOPÍ SETÉHO NA SLOVENSKU

PĚSTOVÁNÍ A VYUŽITÍ KONOPÍ SETÉHO NA SLOVENSKU
KONOPNÉ A JINÉ PŘÍRODNÍ MATERIÁLY

KONOPNÉ A JINÉ PŘÍRODNÍ MATERIÁLY
IZOLAČNÍ MATERIÁLY Z KONOPÍ

IZOLAČNÍ MATERIÁLY Z KONOPÍ
KOKOSOVÉ SÍTĚ, ROHOŽE A VÁLCE

KOKOSOVÉ SÍTĚ, ROHOŽE A VÁLCE
KONOPNÉ POTRAVINY

KONOPNÉ POTRAVINY
BIOSFERA JEZTE ZDRAVĚ BIOPOTRAVINY, PŘÍRODNÍ KOSMETIKA, EKODROGERIE

BIOSFERA JEZTE ZDRAVĚ BIOPOTRAVINY, PŘÍRODNÍ KOSMETIKA, EKODROGERIE
BIOSLUNEČNICE - ZDRAVÁ VÝŽIVA

BIOSLUNEČNICE - ZDRAVÁ VÝŽIVA
CANNADRINK KONOPNÉ NÁPOJE

CANNADRINK KONOPNÉ NÁPOJE
HEMP VALLEY BERR  NOVOPACKÉ PIVO S EXTRAKTEM Z KONOPÍ

HEMP VALLEY BERR NOVOPACKÉ PIVO S EXTRAKTEM Z KONOPÍ
ZDRAVOTNÍ KONOPNÁ KOSMETIKA

ZDRAVOTNÍ KONOPNÁ KOSMETIKA
KONOPNÁ KOSMETIKA CANNADERM

KONOPNÁ KOSMETIKA CANNADERM
INCOR MÉDICA - PŘÍRODNÍ FARMACEUTICKÁ KOSMETIKA

INCOR MÉDICA - PŘÍRODNÍ FARMACEUTICKÁ KOSMETIKA
PRODUKTY Z LÉČIVÉHO KONOPÍ

PRODUKTY Z LÉČIVÉHO KONOPÍ
ZDRAVOTNICKÉ PRODUKTY A POTRAVINY Z KONOPÍ

ZDRAVOTNICKÉ PRODUKTY A POTRAVINY Z KONOPÍ
INTERNETOVÝ OBCHOD S PŘÍRODNÍMI PRODUKTY

INTERNETOVÝ OBCHOD S PŘÍRODNÍMI PRODUKTY
VÝROBA PŘÍRODNÍCH PRODUKTŮ

VÝROBA PŘÍRODNÍCH PRODUKTŮ
Léčivé bylinky, zázračné rostliny a další dary přírody

Léčivé bylinky, zázračné rostliny a další dary přírody
PŘÍRODNÍ A BYLINNÁ KOSMETIKA, KONOPNÉ PRODUKTY, EKODROGERIE

PŘÍRODNÍ A BYLINNÁ KOSMETIKA, KONOPNÉ PRODUKTY, EKODROGERIE
PŘÍRODNÍ KOSMETIKA A DOPLŇKY STRAVY

PŘÍRODNÍ KOSMETIKA A DOPLŇKY STRAVY
VALAŠSKÉ MUZEUM V PŘÍRODĚ ROŽNOV POD RADHOŠTĚM

VALAŠSKÉ MUZEUM V PŘÍRODĚ ROŽNOV POD RADHOŠTĚM
PROVAZNICKÉ MUZEUM - DEŠTNÁ U JINDŘICHOVA HRADCE

PROVAZNICKÉ MUZEUM - DEŠTNÁ U JINDŘICHOVA HRADCE
ORGANIZACE NA OCHRANU PRÁV ZVÍŘAT

ORGANIZACE NA OCHRANU PRÁV ZVÍŘAT
NADACE NA OCHRANU ZVÍŘAT

NADACE NA OCHRANU ZVÍŘAT
PROJEKT, KTERÝ UPOZORŇUJE NA UTRPENÍ ZVÍŘAT

PROJEKT, KTERÝ UPOZORŇUJE NA UTRPENÍ ZVÍŘAT
ADOPCE CHRTŮ

ADOPCE CHRTŮ
Karbofuran stále zabíjí">KARBOFURAN ZABÍJÍ! POMOZTE HO ZASTAVIT!

KARBOFURAN ZABÍJÍ! POMOZTE HO ZASTAVIT!
PRACOVNÍ ODĚVY A OCHRANNÉ PRACOVNÍ POMŮCKY

PRACOVNÍ ODĚVY A OCHRANNÉ PRACOVNÍ POMŮCKY
VÝROBCE BRIKETOVACÍCH LISŮ

VÝROBCE BRIKETOVACÍCH LISŮ
STROJE PRO PRŮMYSL A ZEMĚDĚLSTVÍ

STROJE PRO PRŮMYSL A ZEMĚDĚLSTVÍ
Výzkum, vývoj, servis a transfer technologií v oblasti textilní předúpravy, barvení, tisku a specielních úprav.

Výzkum, vývoj, servis a transfer technologií v oblasti textilní předúpravy, barvení, tisku a specielních úprav.
EVROPSKÁ PRUMYSLOVÁ KONOPÁŘSKÁ ASOCIACE

EVROPSKÁ PRUMYSLOVÁ KONOPÁŘSKÁ ASOCIACE
KLATEX VÝROBA NETKANÝCH TEXTILIÍ

KLATEX VÝROBA NETKANÝCH TEXTILIÍ
STAVEBNÍ MATERIÁLY Z KONOPÍ A DALŠÍ PŘÍRODNÍ PRODUKTY

STAVEBNÍ MATERIÁLY Z KONOPÍ A DALŠÍ PŘÍRODNÍ PRODUKTY